KULTURA
3, 17, 24, 31 marca – godz. 10.30; Senior potrafi – zajęcia rękodzielnicze dla zainteresowanych kulturą swojego miejsca zamieszkania, regionu; Filia nr 12 Biblioteki Miejskiej (BM); obowiązują zapisy.
3 marca – godz. 16.00; Krowa u weterynarza – czy to się zdarza?- spotkanie dla dzieci od 6 lat z lekarzem weterynarii Michałem Barczykowskim; „Tajemniczy Ogród” BM; obowiązują zapisy.
6 marca – godz. 16.00; Jak zadbać o kobiece moce?– zajęcia jogi, które poprowadzi Joanna Smoleńska, coach, instruktor gimnastyki słowiańskiej, nauczycielka jogi; Filia nr 1 BM; obowiązują zapisy.
7 marca - godz. 18.30; Joanna Brodzik i Beata Kawka w spektaklu „Wstydź się”; Teatr Miejski; obowiązują bezpłatne wejściówki.
8 marca – godz. 11.00; Niezwykłe kobiety – minikonkurs wiedzy o znanych, sławnych kobietach; Wypożyczalnia dla Dorosłych BM.
8 marca – godz. 15.00; Dzień Kobiet z OSiR; Inowrocławska Terma; wstęp bezpłatny.
9 marca – godz. 16.30; „Siła kobiet” – zajęcia fitness, które poprowadzi Anna Jancy, trener personalny, trener fitness; Filia nr 1 BM; obowiązują zapisy.
10 marca - godz. 10.30; Kartka muzycznych życzeń – spotkanie dla seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet; Filia nr 12 BM; obowiązują zapisy.
14 marca, godz. 17.00; Wykład prof. Marii Nowosad „Budowniczy Instrumentów”; Instytut Prymasa Józefa Glempa; wstęp bezpłatny.
15 marca – godz. 10.30; Kinoterapia – spotkanie, podczas którego prezentowany będzie film poruszający problemy osób niepełnosprawnych; Filia nr 12 BM; obowiązują zapisy.
16 marca – godz. 15.00; Świat wyobraźni-zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami; Filia nr 12 BM; obowiązują zapisy.
17, 31 marca – godz. 16.00; Warsztaty kreatywne– zajęcia dla dzieci prowadzone przez animatorów z „Animacji na Kółkach”; Filia nr 7 BM; obowiązują zapisy.
19 marca – godz. 15.00; Wernisaż wystawy malarstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza pn. „Krakowskiego Laikonyka Ego, w Boskiej Komedii Dantego”; Galeria Miejska – budynek Teatru Miejskiego.
21 marca - godz. 11.00; „Od przedszkola do seniora – topienie Marzanny w Solankach”; rzeźba Pawia w Parku Solankowym.
23 marca – godz. 16.00; Eksperymenty z Panem Bartkiem – warsztaty naukowe z fizykiem i popularyzatorem nauki Bartoszem Pałuckim. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 10-14 lat; „Tajemniczy Ogród” BM; obowiązują zapisy.
24 marca – godz. 18.00; Koncert Rafała Blechacza; Sala Koncertowa im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu; bilety do nabycia w Informacji Turystyczno-Kulturalnej z Kartą Inowrocławianina w cenie 70 zł oraz w KCK ul. Jana Kilińskiego 16 w cenie 100 zł.
TYDZIEŃ TEATRU
20 marca – godz. 18.00; Spotkanie autorskie z Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Projekt słowno-muzyczny do utworów J. K. Pawluśkiewicza w wykonaniu Jan Kanty Pawluśkiewicz oraz ROGÓŻ & JAZZ FRIENDS; Teatr Miejski; bezpłatne wejściówki.
21 marca – godz. 18.00; Adam Bendler – stand-up „Zło konieczne”; Teatr Miejski; bilet w cenie 35 zł do nabycia wKujawskim Centrum Kultury ul. J. Kilińskiego 16, Informacji Turystyczno-Kulturalnej, ul. Królowej Jadwigi 3 oraz na www.kckino.pl.
21 marca 2023; Szymborska na wiosnę – otwarcie wystawy poświęconej poetce, tłumaczce, krytyczce i eseistce Wisławie Szymborskiej; Salonik Literacko-Artystyczny; wstęp bezpłatny.
22 marca - godz. 18.00; Marcin Wasilewski TRIO – koncert „En attendant”; Teatr Miejski; bilet w cenie 50 zł do nabycia wKujawskim Centrum Kultury ul. J. Kilińskiego 16, Informacji Turystyczno-Kulturalnej, ul. Królowej Jadwigi 3 oraz na www.kckino.pl.
23 marca - godz. 18.00; Bolewski & Tubis– „Obywatel JAZZ”; Teatr Miejski; bilet w cenie 35 zł do nabycia wKujawskim Centrum Kultury ul. J. Kilińskiego 16, Informacji Turystyczno-Kulturalnej, ul. Królowej Jadwigi 3 oraz na www.kckino.pl.
24 marca - godz. 14.00-18.00; 20. Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „ARLEKINADA” - prezentacja spektakli; Teatr Miejski; wstęp wolny.
25 marca - godz. 9.00-13.00; 20. Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „ARLEKINADA” – prezentacja spektakli; Teatr Miejski; wstęp wolny.
25 marca – godz. 16.00; Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – aktorką filmową, teatralną telewizyjną, tegoroczną jurorką Festiwalu Małych Form Teatralnych ARLEKINADA; Salonik Literacko-Artystyczny; Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych od 17.03.br.
25 marca - godz. 18.00; Michał Szpak – koncert „JowiszJa Tour”; Teatr Miejski; bilet w cenie 100 zł do nabycia wKujawskim Centrum Kultury (ul. J. Kilińskiego 16, Informacji Turystyczno-Kulturalnej, ul. Królowej Jadwigi 3 oraz na www.kckino.pl.
30 marca – godz. 15.00; Wielkie makramowanie… dla każdego! - wielkanocne warsztaty kreatywne dla młodzieży i dorosłych; Filia nr 7 BM; obowiązują zapisy.
30 marca – godz. 16.00; Warsztaty sadzenia kwiatów – zajęcia dla dzieci od 6 lat, podczas których samodzielnie zasadzą wiosenne kwiaty; Filia nr 4 BM; obowiązują zapisy.
31 marca – godz. 18.00; Wieczór z Andersenem – impreza dla najmłodszych czytelników biblioteki organizowana corocznie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci; „Tajemniczy Ogród” BM; obowiązują zapisy.
SPORT
3 marca – godz. 17.00; Prezentacja drużyn KS Cuiavia przed rundą wiosenną; Hala Widowiskowo-Sportowa (HWS), al. Niepodległości 4; wstęp bezpłatny.
5 marca; III Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Karate KyokushinOkręgowego Związku Karate; HWS, al. Niepodległości 4; wstęp bezpłatny.
5 marca – godz. 10.00; Mecz koszykówki dziewcząt U11 – Inowrocławska Akademia Koszykówki Kasprowicz – MUKS Bydgoszcz, Hala Sportowa, ul. Rakowicza 93; wstęp bezpłatny.
5 marca – godz. 12.15; Mecz koszykówki chłopców U12 – Inowrocławska Akademia Koszykówki Kasprowicz – KSK Ciech Noteć Inowrocław; Hala Sportowa, ul. Rakowicza 93; wstęp bezpłatny.
11 marca – godz. 11.00; Mecz koszykówki chłopców –Inowrocławska Akademia Koszykówki Kasprowicz – MKS Novum Bydgoszcz; HWS, al. Niepodległości 4; wstęp bezpłatny.
11 marca – godz. 18.00; Mecz koszykówki mężczyzn – II liga, KSK CIECH Noteć Inowrocław – AZS UMK Transbruk Toruń; HWS, al. Niepodległości 4; impreza biletowana.
12 marca – godz. 17.00; Mecz piłki ręcznej - III liga, EKOSERWIS DAMY RADĘ INOWROCŁAW – DAP TORUŃ; HWS, al. Niepodległości 4; wstęp bezpłatny.
17-19 marca; Ogólnopolski Turniej w Akrobatyce Sportowejpn. Pierwszy Krok Sportowy; HWS, al. Niepodległości 4; wstęp bezpłatny.
19 marca – godz. 9.30; Mecz koszykówki dziewcząt U13– Inowrocławska Akademia Koszykówki Kasprowicz – Błękitny Delfin Bydgoszcz; Hala Sportowa, ul. Rakowicza 93; wstęp bezpłatny.
19 marca – godz. 12.00; Mecz koszykówki chłopców U12 – Inowrocławska Akademia Koszykówki Kasprowicz – Pogoń Mogilno; Hala Sportowa, ul. Rakowicza 93; wstęp bezpłatny.
22 marca – godz. 18.00; Mecz koszykówki mężczyzn – II liga, KSK CIECH Noteć Inowrocław – ŁKS Coolpack Łódź; HWS, al. Niepodległości 4; impreza biletowana.
26 marca – godz. 10.00; Mecz koszykówki dziewcząt U11, Inowrocławska Akademia Koszykówki Kasprowicz – Basket 25 Bydgoszcz; Hala Sportowa, ul. Rakowicza 93; wstęp bezpłatny.