Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Wigilijne spotkanie na Rynku
Czwartek,     22 / 12 / 2016

Inowrocławianie licznie uczestniczyli w dzisiejszym Wigilijnym Spotkaniu Mieszkańców na Rynku połączonym z inauguracją Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej.

- To jeden z najpiękniejszych dni w roku, kiedy wszyscy spotykamy się, aby spożyć tradycyjne, kujawskie potrawy i choć przed godzinę lub dwie przeżywać wspólnie przygotowania do świąt – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza, z którego inicjatywy od 2003 roku organizowane są wspólne wigilie na Rynku.

Tak jak w poprzednich latach, był posiłek, ale bardziej urozmaicony i „bogatszy”.  Prezydent Inowrocławia wraz z gośćmi częstował m.in. zupą grzybową, żurkiem, grochem z kapustą (z każdego rodzaju po 1500 porcji), pierogami z kapustą i grzybami, mięsem oraz ruskimi (1000 szt.), „makiełkami” (1000 porcji), rybą (500 porcji), chlebem ze smalcem, piernikiem.

Zabytkowym samochodem przybył Święty Mikołaj a grupa Mikołajów z Rider's Club wjechała na centralny plac miasta na motocyklach. Główną atrakcją imprezy była powiększona szopka ze zwierzętami, wśród których znajdują się m.in. wielbłąd, alpaka, zebu, kuc szetlandzki, osiołek, owieczki, króliki, koza, kaczki staropolskie, kury, gęsi kubańskie i indyki.

W czasie wigilijnego spotkania w szopce, w postaci biblijne wcielili się młodzi aktorzy. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, będzie można podziwiać także interaktywne figury postaci biblijnych wykonane z drewna.

Dla dzieci przygotowano upominki oraz zabawki. Podczas otwarcia szopki pierwszych pięćdziesięcioro dzieci  mogło nieodpłatnie zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem w świątecznej scenerii. W trakcie imprezy koszykarze Noteci i Domino stroili bożonarodzeniowe drzewko.

Na scenie nie zabrakowało atrakcji artystycznych przygotowanych przez Kujawskie Centrum Kultury. 

Szopkę odwiedzać można również od 23 do 26 grudnia w godzinach od 10.00 do 18.00, natomiast 24 grudnia także od godz. 22.00 do godz. 2.00 w nocy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Niedziela, 19-01-2020
Dziś imieniny
Erwiny, Henryka, Mariusza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: