W niedzielę zakończyły się czwarte rozgrywki Ligi Karate Powiatu Inowrocławskiego 2016. W Mikołajkowym Turnieju Sztuk Walki wzięło udział blisko 200 zawodników trenujących w dziesięciu sekcjach Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate oraz cztery zaproszone kluby z regionu: Bushi-do Bydgoszcz, Aktywni Nowe, Gakko Łabiszyn, Sekcja Rondo IMAF Polska.
Ostatnie zawody były też okazją do obdarowania najmłodszych uczestników słodyczami oraz książeczkami edukacyjnymi ufundowanymi przez Wydawnictwo Pasja z Inowrocławia. Wyłoniono również najlepszych zawodników - zwycięzców Ligi.
Podsumowując, do rozgrywek Ligi Karate 2016 włączyło się w tym roku 10 klubów i wszystkie okoliczne sekcje IKSK.
Na każdych zawodach rozegrano ponad 40 konkurencji z podziałem na wiek i stopień zaawansowania.
Kata indywidualne – Białe i Żółte Pasy – Dziewczęta Rocznik 2006-2005
1 miejsce – Martyna Walichnowska – IKSK Orchowo
2 miejsce – Nikola Kochańska
3 miejsce – Jagoda Zawadzka
Kata indywidualne – Białe i Żółte Pasy – Chłopcy Rocznik 2006-2005
1 miejsce – Marcin Schmelpfenig – Bushido-Do Bydgoszcz
2 miejsce – Rafał Płatała – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Jakub Sitko – IKSK Mogilno
Tor przeszkód – 2010 i Młodsi – Dziewczęta
1 miejsce – Marika Grzegorek – Bushido-Do Bydgoszcz
2 miejsce – Michalina Ciupa – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Natalia Szkudlarek – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Kaja Kępa – Gakko Łabiszyn
Kata indywidualne – Pomarańczowe Pasy i Wyżej – Dziewczęta Rocznik 2006-2005
1 miejsce – Julia Dzielak – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Amelia Kranz – Gakko Łabiszyn
3 miejsce – Weronika Świś – Gakko Łabiszyn
Kata indywidualne – Pomarańczowe Pasy i Wyżej – Chłopcy Rocznik 2006-2005
1 miejsce – Szymon Strawa – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Franciszek Głowacki – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Dawid Suliński – Gakko Łabiszyn
KIHON Chłopcy 2009-2010
1 miejsce – Karol Woźniak – Gakko Łabiszyn
2 miejsce – Hieronim Jackowski – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Kacper Sandecki – IKSK Kruszwica
Kata indywidualne – Pomarańczowe Pasy i Wyżej – Chłopcy Rocznik 2007
1 miejsce – Mikołaj Siewert – Bushido-Do Bydgoszcz
2 miejsce – Jarosław Matyjasik – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Patryk Korpik – IKSK Inowrocław
Junior Kenjutsu
1 miejsce – Dominik Boła – Rondo Inowrocław
2 miejsce – Mateusz Klimek – Aktywni Nowe
3 miejsce – Marcel Błażejewski - Gakko Łabiszyn
Kata indywidualne – Białe i Żółte Pasy – Chłopcy Rocznik 2004-2003
1 miejsce – Paweł Chyła – Aktywni Nowe
2 miejsce – Wiktor Głuszak – IKSK Gniewkowo
3 miejsce – Albert Kowalczyk – IKSK Kruszwica
Kata indywidualne – Pomarańczowe Pasy i Wyżej – Dziewczęta Rocznik 2002-2000
1 miejsce – Natalia Wiśniewska – Aktywni Nowe
2 miejsce – Julia Sęk – Gakko Łabiszyn
3 miejsce – Kamila Felczykowska – Aktywni Nowe
Ju Jitsu Kadetów
1 miejsce – Robert Głowacki – IKSK Ju Jitsu
2 miejsce – Miłosz Zieliński – IKSK Ju Jitsu
Tor przeszkód – 2010 i Młodsi Chłopcy
1 miejsce – Bartłomiej Suliński – Gakko Łabiszyn
2 miejsce – Oskar Gronowski – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Filip Głowacki – IKSK Inowrocław
Tor przeszkód 2008 i 2009 Dziewczęta
1 miejsce – Róża Wojciechowska – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Kornelia Wojciechowska – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Alicja Głowacka – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Martyna Skowron – IKSK Kruszwica
Kata indywidualne – Białe i Żółte Pasy – Dziewczęta Rocznik 2004-2003
1 miejsce – Laura Szychowska – Aktywni Nowe
2 miejsce – Oliwia Sonnenfeld – Aktywni Nowe
3 miejsce – Dominika Radelska – Aktywni Nowe
Tor przeszkód 2008 i 2009 Chłopcy
1 miejsce – Jakub Grzegorek – IKSK Kruszwica
2 miejsce – Dawid Wekwejt – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Kacper Sandecki – IKSK Kruszwica
Kata indywidualne – Pomarańczowe Pasy i Wyżej – Dziewczęta Rocznik 2007
1 miejsce – Julia Dzielak – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Anna Urbańska – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Maja Skrzypczak – IKSK Strzelno
Ju Jitsu Kadetów + 40 kg
1 miejsce – Julia Maćkowiak – IKSK Ju Jitsu
2 miejsce – Łukasz Wysocki – Rondo Inowrocław
KIHON 2010 i Mniej Dziewczęta
1 miejsce – Gabriela Tarasienko – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Hanna Szubertowska – IKSK Pakość
3 miejsce – Michalina Ciupa – IKSK Kruszwica
Kata indywidualne – Pomarańczowe Pasy i Wyżej – Chłopcy Rocznik 2004-2003
1 miejsce – Mieszko Reszka – Aktywni Nowe
2 miejsce – Bartłomiej Strawa – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Jan German – Bushido-Do Bydgoszcz
Kenjutsu Dziewczęta Starsze
1 miejsce – Laura Adamowska
2 miejsce – Julia Sęk – Gakko Łabiszyn
3 miejsce – Kamila Felczykowska – Aktywni Nowe
Kenjutsu Dzieci Młodsze
1 miejsce – Olivier Raczyński -
2 miejsce – Karol Woźniak
3 miejsce – Emil Sadowski
Kata indywidualne – Białe i Żółte Pasy – Dziewczęta Rocznik 2008-2007
1 miejsce – Anna Kuziemkowska – Aktywni Nowe
2 miejsce – Aleksandra Wolfoil – Aktywni Nowe
3 miejsce – Zofia Burenkow – Gakko Łabiszyn
Kata indywidualne – Białe i Żółte Pasy – Chłopcy Rocznik 2009 i Młodsi
1 miejsce – Filip Głowacki – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Krzysztof Zuchniarek – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Maciej Świtała – Aktywni Nowe
KIHON 2010 i Młodsi Chłopcy
1 miejsce – Bartłomiej Suliński – Gakko Łabiszyn
2 miejsce – Filip Głowacki – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Oskar Gronowski – IKSK Inowrocław
Kata indywidualne – Białe i Żółte Pasy – Dziewczęta Rocznik 2009 i Młodsi
1 miejsce – Marika Grzegorek – Bushido-Do Bydgoszcz
2 miejsce – Maja Kwiatek – Aktywni Nowe
3 miejsce – Melania Warmuz – IKSK Kruszwica
Kata indywidualne – Pomarańczowe Pasy i Wyżej – Chłopcy Rocznik 2008 i Młodsi
1 miejsce – Filip Tarasienko – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Bartłomiej Zamel – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Dawid Wekwejt – IKSK Kruszwica
Sport Kenjutsu Młodzicy
1 miejsce – Krzysztof Grabowski – Gakko Łabiszyn
2 miejsce – Dawid Suliński – Gakko Łabiszyn
3 miejsce – Robert Głowacki – IKSK Ju Jitsu
KIHON Dziewczęta 2009-2008
1 miejsce – Alicja Głowacka – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Melania Warmuz – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Julia Zawadzka – IKSK Złotniki Kujawskie
KIHON Chłopcy 2007-2008
1 miejsce – Bartek Kuberski – Aktywni Nowe
2 miejsce – Maciej Kuberski – Aktywni Nowe
3 miejsce – Olivier Raczyński – Gakko Łabiszyn
Sport Kenjutsu Dzieci Starsze
1 miejsce – Igor Kępa
2 miejsce – Stanisław Kłóskowicz
3 miejsce – Julian Kiełbasiński
Kata indywidualne – Pomarańczowe Pasy i Wyżej – Chłopcy Rocznik 2002-2000
1 miejsce – Dawid Lipertowicz – Aktywni Nowe
2 miejsce – Bartłomiej Strawa – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Kacper Lisiecki – IKSK Piotrków Kujawski
Kata indywidualne – Białe i Żółte Pasy – Chłopcy Rocznik 2008-2007
1 miejsce – Jakub Grzegorek – IKSK Kruszwica
2 miejsce – Paweł Kitowski – Aktywni Nowe
3 miejsce – Marcel Śliwa – Aktywni Nowe
Ju Jitsu Dzieci
1 miejsce – Jakub Królik – Rondo Inowrocław
2 miejsce – Jakub Przymuszewski – Rondo Inowrocław
3 miejsce – Stanisław Kłóskowicz – Rondo Inowrocław
Sport Kenjutsu Dziewczynki Młodsze
1 miejsce – Jagoda Kowalska
2 miejsce – Kaja Kępa – Gakko Łabiszyn
3 miejsce – Aanna Kuziemkowska – Aktywni Nowe
KIHON Dziewczęta 2007-2006
1 miejsce – Anna Fankidejska – Aktywni Nowe
2 miejsce – Maria Lipińska – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Sorscha Kamrowska – Aktywni Nowe
KIHON Dziewczęta 2005-2004
1 miejsce – Kamila Garbulska – Aktywni Nowe
2 miejsce – Jagoda Kilkowska – Aktywni Nowe
3 miejsce – Julita Wiśniewska – Aktywni Nowe
KIHON Chłopcy 2005-2004-2003
1 miejsce – Wojciech Klimek – Aktywni Nowe
2 miejsce – Mateusz Klimek – Aktywni Nowe
Kumite indywidualne – Dziewczęta 2002-2000
1 miejsce – Katarzyna Kosiak – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Natalia Sender – IKSK Inowrocław
Kata Drużynowe – Kolorowe Pasy
1 miejsce – Zuzanna Gorzkiewicz, Julia Dzielak, Anna Urbańska – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Marcin Szmelpfenig, Mikołaj Siewiert, Marika Grzegorek – Bishido-Do Bydgoszcz
3 miejsce – Franciszek Głowacki, Szymon Strawa, Bartłomiej Strawa – IKSK Inowrocław
Kata Drużynowe – Białe Pasy
1 miejsce – Dawid Wekwejt, Krzysztof Zuchniarek, Jakub Grzegorek – IKSK Kruszwica
2 miejsce – Kacper Sobieraj, Franciszek Kaczmarek, Hubert Kacprowicz – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Martyna Wiśniewska, Martyna Skowron, Wiktoria Kozłowska – IKSK Kruszwica
Kumite indywidualne – Chłopcy 2008 i Młodsi (open)
1 miejsce – Filip Tarasienko – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Franciszek Kaczmarek – IKSK Kruszwica
3 miejsce – Paweł Kitowski – Aktywni Nowe
Fantom – Kumite – Rocznik 2008 i Młodsi – Dziewczęta i Chłopcy
1 miejsce – Róża Wojciechowska – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Marika Grzegorek – Bushido-Do Bydgoszcz
3 miejsce – Bartłomiej Zamel – IKSK Inowrocław
Kumite indywidualne – Dziewczęta 2004-2003
1 miejsce – Katarzyna Kosiak – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Natalia Sender – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Julia Sęk – Gakko Łabiszyn
Kumite indywidualne – Chłopcy 2007
1 miejsce – Filip Tarasienko – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Jakub Januchowski – IKSK Mogilno
3 miejsce – Patryk Korpik – IKSK Strzelno
Kumite indywidualne – Dziewczęta 2007
1 miejsce – Julia Dzielak – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Maja Skrzypczak – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Anna Urbańska – IKSK Inowrocław
Kumite indywidualne – Dziewczęta 2008 i Młodsze (open)
1 miejsce – Róża Wojciechowska – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Sara Talaczyńska – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Zofia Burenkow – Gakko Łabiszyn
Kumite indywidualne – Dziewczęta 2005
1 miejsce – Martyna Walichnowska – IKSK Orchowo
2 miejsce – Amelia Kranz – Gakko Łabiszyn
3 miejsce – Weronika Świś – Gakko Łabiszyn
Kumite indywidualne – Dziewczęta 2006
1 miejsce – Julia Dzielak – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Anna Urbańska – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Zuzanna Gorzkiewicz – IKSK Inowrocław
Kumite indywidualne – Chłopcy 2004-2003
1 miejsce – Bartłomiej Strawa – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Szymon Strawa – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Franciszek Głowacki – IKSK Inowrocław
Kumite indywidualne – Chłopcy 2002-2001
1 miejsce – Mikołaj Talaczyński – IKSK Orchowo
2 miejsce – Bartosz Rewers – IKSK Orchowo
3 miejsce – Oskar Kowalski – Gakko Łabiszyn
Kumite indywidualne – Chłopcy 2006
1 miejsce – Szymon Strawa – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Filip Tarasienko – IKSK Inowrocław
3 miejsce – Paweł Korpik – IKSK Strzelno
Kumite indywidualne – Chłopcy 2005
1 miejsce – Szymon Strawa – IKSK Inowrocław
2 miejsce – Dawid Suliński – Gakko Łabiszyn
3 miejsce – Piotr Rybarczyk – IKSK Orchowo