Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Bransoletki życia, czyli teleopieka
Czwartek,     13 / 05 / 2021

Inowrocław dołączył do projektu "Kujawsko-Pomorska Teleopieka". To nowa forma wsparcia dla seniorów, którzy ze względów zdrowotnych potrzebują pomocy w codziennym życiu. O bransoletki życia – urządzenia mobilne, na których oparty jest system przywoływania pomocy, będą mogli wnioskować inowrocławianie.

Zgodnie z założeniami projektu realizowanego przez samorząd województwa w partnerstwie m.in. z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, ponad 100 osób z Inowrocławia będzie mogło skorzystać z teleopieki. Grupą docelową są osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, tj. takich, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.

- To kolejna forma pomocy oferowana przez nas m.in. seniorom, zaraz obok inowrocławskich projektów, takich jak „Koperta życia” czy „Taksówka dla seniorów”. W tej edycji programu Urząd Marszałkowski przydzielił dla naszego miasta 106 miejsc. Mam nadzieję, że jeśli projekt się sprawdzi, w kolejnych latach będzie się rozwijał i obejmował jeszcze większą liczbę inowrocławian – informuje prezydent Ryszard Brejza.

Marszałkowski system opiekuńczo-ratunkowy składa się z nadajników/odbiorników umożliwiających szybkie wezwanie pomocy w sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu (np. upadku) oraz centrum operacyjnego, w którym odbierane są sygnały alarmowe od podopiecznych 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Gromadzone przez system dane medyczne o podopiecznych – informacje o przebytych i przewlekłych chorobach oraz przyjmowanych lekach - mogą być pomocne lekarzom i ratownikom, niosącym im pomoc w sytuacjach nagłego pogorszenia się stanu zdrowia.        

Zainteresowane osoby, mieszkające na terenie Inowrocławia mogą zgłaszać swoją chęć udziału w projekcie, poprzez formularz zgłoszeniowy.

Formularz można:

  • złożyć osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowrocławiu,
    ul. Św. Ducha 90; w dni robocze od poniedziałku do piątku (9:00 – 14:00), pokój 29,
  • wysłać pocztą na adres MOPS (z dopiskiem „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”),
  • wysłać skanem na adres mailowy: .

Wszelkie informacje dotyczące realizacji projektu udzielane są pod numerami telefonów: 52 356 22 34 oraz 52 356 22 64. Regulamin rekrutacji, formularz i informacje można znaleźć także TUTAJ.

 Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Niedziela, 20-06-2021
Dziś imieniny
Bogny, Rafaeli, Rafała
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: