Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Ulica Wawrzyniaka do przebudowy
Wtorek,     04 / 05 / 2021

W najbliższym czasie jedna z ulic na osiedlu Nowym zostanie przebudowana. To ulica Księdza Piotra Wawrzyniaka – na jej remont mieszkańcy czekali wiele lat. Pomimo tego, że jest przedmiotem sporu prawnego, prezydent uznał, że przy takim stanie ulicy nie można dłużej czekać.

Ulica zostanie przebudowana w pełnym zakresie, na odcinku 409 m. Jezdnia będzie miała nową nawierzchnię bitumiczną, a kostka betonowa zostanie ułożona na, wybudowanych po obu stronach, chodnikach. Jak przy każdej przebudowie ulicy, tam gdzie to możliwe, powstaną miejsca postojowe – wzdłuż ulicy zaplanowano ich 46. Pojawi się także oświetlenie ledowe. Wśród 24 latarni, 9 doświetli przejścia dla pieszych. W ramach zadania, zostaną dokonane również nasadzenia krzewów i zagospodarowanie terenów zielonych.

W najbliższych dniach, po uzyskaniu zgody stosownych organów, rozpoczną się przygotowania do realizacji tej inwestycji, związane m.in. z koniecznością usunięcia części drzew. W związku z tym, przepraszamy za utrudnienia w ruchu, jakie mogą pojawić się w trakcie prac. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do zaleceń w tym zakresie.

Przypomnijmy, że ul. Ks. Piotra Wawrzyniaka dopiero w 2018 roku została zakwalifikowana jako droga kat. gminnej. W poprzednich latach była pod zarządem powiatu. Miasto zaskarżyło uchwałę dot. dekategoryzacji, m.in. tej drogi. Postępowanie jeszcze nie zostało zakończone, ale Prezydent Miasta Inowrocławia uznał, że ze względu na stan tej ulicy, nie można dłużej czekać. Szczególnie, że na to zadanie Miasto pozyskało dofinansowanie zewnętrzne z funduszu, którego celem jest poprawa stanu dróg samorządowych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Niedziela, 09-05-2021
Dziś imieniny
Grzegorza, Karoliny, Karola
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
STACJA METEO INOWROCŁAW: