e Inowrocław Noc, Andersen i… „Tajemniczy Ogród”

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
"Noc z Andersenem"
Poniedziałek,     04 / 04 / 2016
Noc, Andersen i… „Tajemniczy Ogród”
Poniedziałek,     04 / 04 / 2016

W Oddziale dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza zorganizowano „Noc z Andersenem”. Liczne konkursy, zabawa z klaunem, malowanie twarzy oraz oczywiście czytanie bajek. A w roli Andersena… prezydent Ryszard Brejza. Wszystko to w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

To już jedenasta edycja „Nocy z Andersenem”. W tym roku przypomniano „Małą syrenkę”, w związku z 180. rocznicą jej powstania. Nie brakowało atrakcji dla milusińskich. Dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych przygotowano iście baśniową noc. Zabawa z klaunem, malowanie twarzy, konkursy, zabawa i… tort. Na pamiątkę nocnej przygody z Andersenem zasadzono przed biblioteką drzewo.

„Noc z Andersenem” została zapoczątkowana i rozpowszechniona przez czeskich bibliotekarzy, którzy każdego roku zachęcają do włączania się w tę ciekawą i godną naśladowania imprezę. Dzięki temu liczba bibliotek i dzieci biorących w niej udział każdego roku powiększa się, a impreza zyskała rangę międzynarodowej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 25-02-2021
Dziś imieniny
Almy, Cezarego, Jarosława
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
STACJA METEO INOWROCŁAW: