Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocławscy medycy pojadą z misją do Afryki
Środa,     17 / 02 / 2021

Prezydent Ryszard Brejza spotkał się dzisiaj z Dominikiem Chmielem i Markiem Mirzejewskim – dwoma ratownikami medycznymi z Inowrocławia, którzy wybierają się z misją szkoleniową do Monasao, miejscowości leżącej w Republice Środkowoafrykańskiej.

- Inowrocław może być dumny z tak zdolnych i pełnych pasji, poświęcenia oraz zaangażowania mieszkańców. Trzymam kciuki za realizację Waszej misji oraz bezpieczny powrót – powiedział prezydent Ryszard Brejza.

Inowrocławscy medycy w Afryce na co dzień będą pracować w miejscowej lecznicy, ale ich głównym zadaniem będzie szkolenie lokalnego personelu w zakresie anatomii, fizjologii, patofizjologii, a także pierwszej pomocy i medycyny ratunkowej. W planach są również szkolenia z pierwszej pomocy dla mieszkańców Monasao. Jak wspomina dr n. o zdr. Dominik Chmiel, w tym rejonie mieszkańcy wyszli z dżungli kilka lat temu i dopiero zaczynają poznawać naszą cywilizację, co oznacza, że misja niesienia pomocy doraźnej i zajęcia dydaktyczne są bardzo potrzebne. Obecnie trwają przygotowania do wyjazdu, w tym organizacja sprzętu medycznego, w których pomaga inowrocławianom Fundacja Redemptoris Missio.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 25-02-2021
Dziś imieniny
Almy, Cezarego, Jarosława
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
STACJA METEO INOWROCŁAW: