Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Komunikacja miejska powinna być w tarczy
Poniedziałek,     01 / 02 / 2021

Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza wystąpił do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o objęcie rządową tarczą również komunikacji miejskiej.

Wprowadzone przez rząd obostrzenia spowodowały znaczny spadek przychodów spółki komunalnej. Przychody ze sprzedaży biletów spadły o ponad 50%. Dodatkowo wzrosły koszty związane np. z koniecznością zakupu środków ochrony osobistej dla pracowników czy dezynfekcją pojazdów.

- Wsparcie finansowe rząd przekazuje wszystkim przewoźnikom z wyjątkiem samorządowych firm obsługujących mieszkańców miast. To wykluczenie miast z możliwości starania się o rekompensatę finansową, jest równoznaczne z ograniczeniem praw ich mieszkańców w stosunku do innych miejscowości - apeluje prezydent Ryszard Brejza.

Przyjęta przez Sejm ustawa z dnia 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, umożliwiła otrzymanie wsparcia przewoźnikom wykonującym przewozy autobusowe oraz operatorom przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, z wyłączeniem komunikacji miejskiej. Natomiast straty związane z obostrzeniami dotyczącymi zasad przewozu pasażerów dotykają w równej mierze komunikację miejską.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 04-03-2021
Dziś imieniny
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
STACJA METEO INOWROCŁAW: