Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Zmiana tablicy z nazwą ulicy I. Alejnika
Poniedziałek,     11 / 01 / 2021

Zgodnie z przekazywaną wcześniej informacją, wymieniona została tabliczka z nazwą ulicy Iwana Alejnika na Tadeusza Chęsego. Jest to skutek wydania przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza zarządzenia zastępczego, zmieniającego nazwę wspomnianej ulicy. Pomimo wniesienia przez Prezydenta Miasta Inowrocławia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na ww. zarządzenie, Miasto Inowrocław, zgodnie z prawem, było zobowiązane do jego wykonania. 

- Zmiana tabliczki z nazwą ulicy nie oznacza zakończenia sprawy. Dlatego postanowiłem dołożyć jeszcze jedną, informującą o zaistniałej sytuacji. Po otrzymaniu zgody radnych Rady Miejskiej Inowrocławia i przyjęciu odpowiedniej uchwały, złożyłem skargę do właściwego organu. Czekamy na jej rozpatrzenie przez sąd – informuje prezydent Ryszard Brejza. - Jednak do tego czasu byliśmy zmuszeni do poniesienia kosztów: zamówienia i montażu nowej tablicy – dodaje. 

Tabliczka z dotychczasową nazwą zostanie przechowana do ponownego jej powieszenia. Alejnik został pozytywnie zweryfikowany jako patron ulicy w 1992 r. przez wybranych w sposób w pełni demokratyczny inowrocławskich radnych. I tej zasady bronią również obecne władze samorządowe.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Wtorek, 19-01-2021
Dziś imieniny
Erwiny, Henryka, Mariusza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
STACJA METEO INOWROCŁAW: