Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Święto Niepodległości w Inowrocławiu
Poniedziałek,     09 / 11 / 2020

W tym roku również 11 listopada będzie miał inny charakter niż zwykle. Chcąc godnie uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, pomimo ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, przygotowane zostały inne inicjatywy i patriotyczne akcenty.

Tężnia solankowa w barwach narodowych

Od 10 listopada do 15 listopada iluminacja wewnątrz tężni będzie miała barwy narodowe. To wyjątkowy w skali kraju sposób uczczenia Święta Niepodległości. W poprzednich latach cieszył się zainteresowaniem również wśród turystów. Biało-czerwoną tężnię będzie można oglądać przez 5 dni, w godzinach 15.45 – 23.00.

Inowrocław pamięta

W Święto Niepodległości Miasto zadba o flagi i znicze pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ul. Orłowskiej. Garnizon Inowrocław wystawi posterunek honorowy w godzinach 10.00 – 12.00, a inowrocławianie będą mogli złożyć wiązanki kwiatów i oddać cześć pamięci walczących o niepodległą Polskę.

Patriotyczny Inowrocław

W ten wyjątkowy dzień, Miasto zadba także o akcenty patriotyczne w całym Inowrocławiu. Na głównych ulicach (na ul. Dworcowej, Biskupa A. Laubitza, Toruńskiej, S. Staszica, al. Niepodległości, al. Ratuszowej, al. M. Kopernika, ul. Wojska Polskiego) pojawią się flagi miejskie i narodowe. Na budynkach użyteczności publicznej również zostaną wywieszone biało-czerwone flagi. Żaczki, pomnik Królowej Jadwigi i Generała Sikorskiego, tradycyjnie przyozdobione będą biało-czerwonymi szarfami.

„Niepodległa Do Hymnu”

Inowrocław przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa Do Hymnu”. W południe zachęcamy do zaśpiewania w swoich domach Mazurka Dąbrowskiego. Na profilu Miasta Inowrocławia na portalu społecznościowym Facebook, o godz. 12.00 opublikowany zostanie hymn narodowy.

#InowrocławŚwiętuje

11 listopada Miasto zachęca mieszkańców Inowrocławia do pokazania na zdjęciach lub krótkich filmach (do 30 sekund), jak świętują ten dzień. 11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości, ale także Dzień Świętego Marcina. Do akcji można przyłączyć się wysyłając materiały na adres: . Może to być zdjęcie z flagą, zdjęcie własnoręcznie zrobionych kotylionów, ciasteczek patriotycznych, rogali lub gęsiny. Każdy, kto weźmie udział w akcji, otrzyma upominek. Materiały zostaną także opublikowane na profilu Miasta Inowrocławia na Facebooku.

Kolory Historii

Specjalny projekt na profilu Kujawskiego Centrum Kultury na portalu społecznościowym Facebook, ukazujący archiwalne fotografie poddane nowoczesnej obróbce. 11 listopada będzie można zobaczyć w kolorze ludzi, których działalność wpłynęła na postawy Polaków i odzyskanie niepodległości.

Wirtualny Bieg Niepodległości

Ośrodek Sportu i Rekreacji w dniach 1 – 15 listopada zorganizował IV Bieg Niepodległości, ale w tym roku wirtualnie. W biegu można wziąć udział poprzez pokonanie 5-cio kilometrowego dystansu na dowolnie wybranej trasie i przesłanie do Ośrodka Sportu i Rekreacji zrzutu ekranu z dowolnej aplikacji biegowej oraz swojego zdjęcia. 200 uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Szczegóły na stronie www.osir.inowroclaw.pl.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Piątek, 27-11-2020
Dziś imieniny
Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: