Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Filmy:
Wspomnienie o Tateuszu Chęsym
Wtorek,    03 / 11 / 2020
Odszedł Tadeusz Chęsy - Honorowy Obywatel Miasta Inowrocławia
Wtorek,     03 / 11 / 2020
Ze smutkiem i żalem informujemy, że zmarł Tadeusz Chęsy, inowrocławski przedsiębiorca, wieloletni prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia, aktywny członek Rotary Club.
W 2012 roku Tadeusz Chęsy został uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był szczególnie zaangażowany w dziedzinę kultury, sztuki, nauki i edukacji. Działał charytatywnie w zakresie opieki społecznej i zdrowia, pomagał fundacjom, parafiom, szkołom i organizacjom. Sponsorował wiele inicjatyw, przedsięwzięć i ważnych wydarzeń w Inowrocławiu. Rozwinął drukarnię POZKAL, która stała się jedną z najlepszych drukarni w Polsce. Pełnił funkcję prezesa spółki „SOLANKI” Uzdrowisko Inowrocław. Na mocy uchwały z czerwca ubiegłego roku nadano mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia. 13 listopada skończyłby 74 lata.

Tak wspomina Tadeusza Chęsego Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza: "Był nie tylko znanym przedsiębiorcą kujawskim, lecz przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu, sponsorem wielu wydarzeń kulturalnych i naukowych. Kochał Inowrocław i nieustannie dawał ku temu dowody".

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Piątek, 27-11-2020
Dziś imieniny
Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: