e Inowrocław Meksyk w Parku Solankowym

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Meksykański Festiwal Smaku
Sobota,     10 / 09 / 2016
Meksyk w Parku Solankowym
Niedziela,     11 / 09 / 2016

Meksykański Festiwal Smaku, czyli koncert mariachi, warsztaty kulinarne, pokazy szermierki, wystawa fotografii, wodne show i kino pod gwizdami. To wszystko (i wiele więcej) przygotowano dla inowrocławian oraz gości naszego miasta w Parku Solankowym.

Przewodniczką w tej wyjątkowej podróży do kraju kontrastów była podróżniczka, znana m.in. z telewizyjnego programu „Pieprz i wanilia” Elżbieta Dzikowska. W klimat meksykańskiej fiesty publiczność wprowadził zespół mariachi „Los Amigos”. A skoro Meksyk, to oczywiście na scenie w muszli koncertowej musiał pojawić się także Zorro, który wraz z towarzyszami przygotował pokaz szermierki. Wszyscy, którym ta walka się spodobała, mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów fechtunku. Z kolei na ringu w pobliżu Zakładu Przyrodoleczniczego walczyli (wrestling) Rudos i Tecnicos – odwieczna walka dobra ze złem.

Ku uciesze milusińskich nie zabrakło kolorowych pinat, w których wnętrzu ukryto słodkości. Natomiast nieco starsi chętnie brali udział m.in. w warsztatach kulinarnych. Można też było skosztować potraw kuchni meksykańskiej. Przygotowano wystawę m.in. tradycyjnych strojów pochodzących z Meksyku. Kulminacją festiwalu były widowiskowe pokazy wody i ognia oraz kino pod gwiazdami.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Niedziela, 13-06-2021
Dziś imieniny
Antoniego, Gracji, Lucjana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: