e Inowrocław Rondo na Szymborskiej otwarte

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Otwarcie ronda
Środa,     08 / 04 / 2020
Rondo na Szymborskiej otwarte
Środa,     08 / 04 / 2020

Rondo na skrzyżowaniu ulic Szymborskiej i Miechowickiej jest już przejezdne. To część blisko 23-milionowej inwestycji dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej, polegającej na budowie ulicy łączącej ul. Marulewską z ul. Szymborską i przebudowie odcinka ul. Długiej.


Plac budowy przekazano w ubiegłym roku. Zgodnie z umową, inwestycja powinna być zrealizowana do końca czerwca br. Wykonawcy na prośbę prezydenta zintensyfikowali w ostatnich miesiącach prace na skrzyżowaniu ulic Szymborskiej i Miechowickiej, w związku ze zbliżającą się inwestycją dot. przebudowy skrzyżowania ul. Stanisława Staszica, Poznańskiej, Górniczej, Prymasa Józefa Glempa. Kierowcy mogą już przejeżdżać przez 4-wlotowe, 1-pasmowe rondo. Wokół ronda ułożono z kostki betonowej chodniki i zbudowano asfaltową ścieżkę rowerową, która poprowadzona będzie aż do ul. Marulewskiej. Przy wszystkich przejściach dla pieszych zastosowano specjalną kostkę, z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących. Skrzyżowanie oświetlone jest lampami LED. Od dziś na swoje trasy wracają autobusy komunikacji miejskiej linii 4 i 12.


- Zgodnie z naszymi zapewnieniami, zagwarantowaliśmy możliwość przejazdu przez ul. Szymborską. Bez wątpienia była to bardzo istotna sprawa, ponieważ już wiemy, że po Wielkanocy mają rozpocząć się prace na skrzyżowaniu ul. Stanisława Staszica, Poznańskiej, Górniczej, Prymasa Józefa Glempa – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.
Czasowa organizacja ruchu, z wyznaczeniem objazdów, w związku z pracami na wspomnianym skrzyżowaniu, zgodnie z wnioskiem wykonawcy, ma wejść w życie 14 kwietnia 2020 r. Przez kilka miesięcy trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami, za które przepraszamy. Prosimy także o wyrozumiałość.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 01-10-2020
Dziś imieniny
Heloizy, Igora, Remigiusza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
STACJA METEO INOWROCŁAW: