Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kto głosuje, ten się liczy!
Działania w związku z koronawirusem
Środa,     11 / 03 / 2020

W związku z podjętymi decyzjami o zamknięciu placówek oświatowych i kulturalnych (z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce), Prezydent Miasta Inowrocławia informuje, że w dniach 12 i 13 marca w szkołach i przedszkolach miejskich będą odbywały się wyłącznie zajęcia opiekuńcze zgodnie z czasem pracy tych placówek.

Natomiast od 16 do 25 marca br. żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe będą zamknięte. Obowiązek zapewnienia opieki spoczywa na rodzicach i prawnych opiekunach dzieci i młodzieży. Rodzice pracujący mogą starać się w tym czasie o zasiłek opiekuńczy.

Ponadto na ten sam okres, działalność miejskich świetlic socjoterapeutycznych zostaje zawieszona.

Ponadto z związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zamknięciu instytucji kultury, odwołane zostają wszystkie wydarzenia odbywające się w tym czasie w Teatrze Miejskim, zgodnie z komunikatem przekazanym przez Kujawskie Centrum Kultury. Biblioteka Główna i filie biblioteczne również zostają zamknięte.

W obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji, przed wejściem na basen każdy będzie miał badaną temperaturę ciała. Obiekty te pozostają otwarte, ale nie można wykluczyć możliwości ich zamknięcia w zależności od rozwijającej się sytuacji.

Na czas zawieszenia działalności placówek oświatowych, będzie obowiązywał feryjny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Ponadto na wniosek MPK Inowrocław, korzystając z rozwiązań występujących w innych miastach, nie będzie możliwości kupienia biletu autobusowego u kierowcy. Pasażerowie mogą korzystać z innych dostępnych sposobów płatności – np. kartą. Ponadto w autobusach komunikacji miejskiej zintensyfikowano działania dot. dezynfekcji poręczy.

Ponadto prezydent Inowrocławia podjął już odpowiednie kroki, w celu zminimalizowania zagrożenia zarażenia się koronawirusem przez interesantów i pracowników Urzędu Miasta Inowrocławia. Tak jak już wcześniej informowaliśmy, we wszystkich urzędowych budynkach kilka razy dziennie dezynfekowane są poręcze, klamki i biurka, a w miejscach szczególnie często uczęszczanych przez interesantów, zamontowane zostaną osłony z pleksi. W urzędzie wywieszono także informacje dla petentów zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Piątek, 10-07-2020
Dziś imieniny
Filipa, Sylwany, Witalisa
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: