Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Rozmowy na osiedlu Solno
Czwartek,     20 / 02 / 2020
Rozmowy na osiedlu Solno
Czwartek,     20 / 02 / 2020

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie mieszkańców Inowrocławia z prezydentem Ryszardem Brejzą. Tym razem rozmowy odbyły się na osiedlu Solno.

Na początku rozmowy prezydent przedstawił problemy i sugestie poruszane podczas ostatniego spotkania. Następnie omówił zrealizowane inwestycje dla mieszkańców osiedla Solno. Przy ul. Górniczej powstał park dla psów „Psia Łapka”. Przebudowano ulice: Konwaliową, Tulipanową i dokończono ul. Trzcińskiego. Wykonano oświetlenie ulic Wrzosowej oraz Wierzbowej. Przebudowano ul. Kościelskiego, gdzie powstała infrastruktura towarzysząca. W zakres inwestycji wchodziło wykonanie nawierzchni z kostki od ul. Szymborskiej, chodnika jednostronnego, miejsc postojowych, kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Na terenie osiedla zamontowano także łącznie 8 stojaków rowerowych: przy stawie przy ul. Czarlińskiego, przy ul. Ponińskiego oraz przy ul. Trzcińskiego. Ponadto wyremontowano chodnik na ul. Chrobrego.

Obecnie prowadzone są prace nad łącznikiem ul. Marulewskiej z ul. Szymborską. Miasto Inowrocław wraz z Gminą Inowrocław zawarło porozumienie w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia. Inwestycja obejmuje wykonanie drogi, ciągu pieszo-rowerowego po lewej stronie o łącznej szerokości 4 m. Powstaną dwa ronda (na skrzyżowaniu ul. Marulewskiej i ul. Długiej oraz ul. Miechowickiej i Szymborskiej).

Ponadto Miasto przebudowuje ul. Górniczą na odcinku od planowanego ronda na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej, Staszica i Górniczej do wysokości rejonu energetycznego oraz przebuduje skrzyżowanie ul. Górniczej i ul. Szymborskiej. To krok do budowy ronda turbinowego. Inwestycja będzie realizowana dzięki porozumieniu władz Miasta Inowrocławia i Powiatu Inowrocławskiego.

Podczas tegorocznego spotkania mieszkańcy mieli okazję porozmawiać o sprawach indywidualnych z naczelnikami wydziałów Urzędu Miasta oraz przedstawicielami miejskich spółek. Tradycyjnie wszystkie uwagi zgłaszane w trakcie dyskusji, zostaną rozpatrzone przez Urząd i będą sukcesywnie, w miarę możliwości rozwiązywane.

Jeden z mieszkańców, dziękując za przeniesienie pojemnika na odpady z ul. Chrobrego na ul. Solną, poprosił o przywrócenie do stanu pierwotnego terenu, na którym stał on wcześniej. Wyjaśniono, że sprawa jest już w toku i  miasto naprawi ten teren. Mieszkańcy pytali, czy w związku z przebudową ulicy Górniczej, związanej z planowaną budową ronda, przewidziane są dodatkowe miejsca parkingowe oraz czy zostanie wydłużony czas przejazdu dla pojazdów wyjeżdżających z ulicy Miechowickiej w ulicę Poznańską. Wyjaśniono, że sprawa zostanie przekazana do Powiatu, w celu uwzględnienia tej sprawy przy organizacji ruchu po zakończeniu inwestycji. Mieszkańcy podziękowali także za przekazanie środków na dofinansowanie remontów elewacji kamienic w Mieście.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Środa, 15-07-2020
Dziś imieniny
Henryka, Igi, Włodzimierza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: