Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kolejny krok w stronę realizacji ważnej inwestycji drogowej
Czwartek,     10 / 10 / 2019

Dzisiaj w ratuszu Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza z Wicestarostą Tadeuszem Majewskim i Członkiem Zarządu Powiatu Inowrocławskiego Włodzimierzem Figasem podpisał list intencyjny w sprawie podjęcia wspólnych działań, umożliwiających realizację rozbudowy skrzyżowania ulic Stanisława Staszica, Górniczej, Poznańskiej, Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu. To kolejny etap przygotowań do realizacji ważnej dla mieszkańców Inowrocławia inwestycji drogowej.

Przypomnijmy, że w celu wspólnej realizacji inwestycji Miasto w tym roku przekazało Powiatowi Inowrocławskiemu dokumentację projektową. Powiat Inowrocławski otrzymał 50% dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych (tj. 3 751 030,00 zł). Rozmowy Prezydenta Miasta Inowrocławia

z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyniosły efekt w postaci zadeklarowania dofinansowania prawie 25% dofinansowania na realizację rozbudowy wspomnianego skrzyżowania. Jednocześnie Miasto deklaruje udzielenie Powiatowi w 2020 roku wsparcia finansowego w formie dotacji celowej w wysokości 2 001 030,58 zł. 

- Po podpisaniu umowy Powiatu Inowrocławskiego z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz po wprowadzeniu przez Powiat zadania do budżetu, zostaną ogłoszone przetargi. Miasto Inowrocław ogłosi przetarg na przebudowę ulicy Górniczej i dokończenie ulicy Glempa, a Powiat Inowrocławski na rozbudowę skrzyżowania – informuje Ryszard Brejza, Prezydent Miasta Inowrocławia.

Wartość rozbudowy skrzyżowania ulic Stanisława Staszica, Górniczej, Poznańskiej, Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu to 7 502 060,58 zł. Miasto Inowrocław zainwestuje dodatkowo środki na budowę ulicy Prymasa Józefa Glempa i przebudowę ulicy Górniczej. Finalizacja kolejnych etapów i podpisywanie stosownych dokumentów świadczy o doskonałej współpracy jednostek samorządowych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Niedziela, 31-05-2020
Dziś imieniny
Anieli, Feliksa, Kamili
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: