Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Rowerowy happening
Piątek,     09 / 08 / 2019
Rowerowy happening
Piątek,     09 / 08 / 2019

Inowrocław to miejsce przyjazne rowerzystom. Miasto ma rozwiniętą infrastrukturę rowerową. Posiada szereg udogodnień dla rowerzystów oraz około 40 km ścieżek rowerowych, z których 3 tys. m powstało w ubiegłym i obecnym roku. 

- Sukcesywnie rozbudowujemy ścieżki i ciągi pieszo-rowerowe, dążąc do połączenia sieci ścieżek w całym mieście. Inwestujemy również w infrastrukturę, która ma zachęcić mieszkańców Inowrocławia do korzystania tej formy rekreacji. Wszystkie podejmowane przez nas działania sprowadzają się do konsekwentnie prowadzonej polityki ekologicznego rozwoju naszego miasta. – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Jednym z najnowszych udogodnień dla cyklistów są samoobsługowe stacje napraw rowerów. Punkty zlokalizowano przy placu zabaw „Miś”, kompleksie sportowym przy ul. Krzywoustego, przy Wodnym Parku, w okolicy siłowni przy ul. Czarlińskiego, w parku przy ul. Poznańskiej oraz na placu zabaw obok tężni.  

- Jazda na jednośladzie to nie tylko świetna rozrywka i forma rekreacji, ale coraz częściej środek lokomocji, szczególnie podczas ciepłych miesięcy. Mieszkańcy Inowrocławia kupują coraz więcej rowerów, co zauważyłem na przestrzeni kilku ostatnich lat – mówi jeden z inowrocławskich przedsiębiorców. 

W Inowrocławiu znajdują się również dwie wypożyczalnie rowerów, z których korzysta średnio 100 osób miesięcznie. Miejsca, gdzie można wypożyczyć rowery znajdują się przy Inowrocławskiej Termie oraz przy Wodnym Parku. Na terenie całego miasta zlokalizowanych jest około 700 stojaków rowerowych. W Inowrocławiu znajdują się również tzw. miasteczka rowerowe, gdzie najmłodsi uczą się zasad poruszania na drogach. Ponadto Miasto organizuje i wspiera imprezy kierowane do miłośników jazdy na rowerze takie jak: Inowrocławski Czar Dwóch Kółek, Ogólnopolski Wyścig Kolarski Memoriał im. Wiesława Szczepańskiego, Rajd Odjazdowy Bibliotekarz czy rajdy rowerowe organizowane przez Klub Turystyki Rowerowej „KUJAWIAK” przy PTTK Inowrocław.

W ten trend dobrze wpisuje się dzisiejszy happening rowerowy. Dla uczestników zabawy przygotowano wiele atrakcji. Wydarzenie otworzyła konferencja prasowa. Następnie zgromadzeni uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz akrobacji rowerowych wykonany przez Piotra Bielaka, znanego m.in. z programu Mam Talent. Dla dzieci przygotowano również tor przeszkód, malowanie twarzy, były konkursy z nagrodami, wręczano gadżety. Policja oraz Straż Miejska prowadziła pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze. 

Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu wynika, że policjanci przeprowadzają liczne akcje kierowane do rowerzystów. Funkcjonariusze w dużej mierze pouczają jak prawidłowo zachowywać się na drogach. Najczęściej popełnianymi przez cyklistów wykroczeniami są nieprawidłowości w oświetleniu, jazda  po przejściach dla pieszych oraz niekorzystanie z drogi dla rowerów. O bezpieczeństwo rowerzystów dba również Straż Miejska.

Przypomnijmy, że Inowrocław już we wrześniu stanie do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Aby pomóc naszemu miastu zdobyć ten tytuł wystarczy pobrać mobilną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, a następnie zaznaczyć spośród dostępnych miast Inowrocław. Podczas każdej rowerowej przejażdżki powinniśmy mieć uruchomioną aplikację, by zdobywać punkty dla naszego miasta, ale i dla siebie, które następnie użytkownicy mogą wymienić na zniżki i nagrody u partnerów akcji.  Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W przypadku wygranej trzy lata z rzędu, puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta. 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Środa, 27-05-2020
Dziś imieniny
Amandy, Jana, Juliana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: