Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Ruszyła budowa łącznika ul. Marulewskiej z ul. Szymborską
Środa,     17 / 04 / 2019

Rozpoczęły się prace związane z budową ulicy łączącej ul. Marulewską z ul. Szymborską.

Plac budowy został przekazany 16 kwietnia. Prace rozpoczęły się dzień później od robót ziemnych, polegających na usunięciu warstwy humusu. Kolejnym etapem będą prace archeologiczne. Od ich wyników i decyzji archeologów uzależniony będzie dalszy harmonogram.

Inwestycja zakłada budowę jezdni, chodnika, ścieżek rowerowych, miejsc parkingowych oraz nowoczesnego oświetlenia LED. W ramach inwestycji oprócz budowy łącznika, przebudowany zostanie także fragment ul. Długiej od skrzyżowania z ul. Lipową, aż do skrzyżowania z ul. Marulewską.

W trakcie trwania prac, w rejonie skrzyżowania ulic Miechowickiej i Szymborskiej mogą wystąpić niewielkie utrudnienia w ruchu, związane z przejazdami wielkogabarytowych pojazdów budowy. Podobna sytuacja może się utrzymać w ciągu najbliższych dni przy założeniu, że nie odkryje się nieznanego uzbrojenia podziemnego lub cennego znaleziska archeologicznego.

Przypomnijmy, że przetarg na to zadanie wygrało konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „INODROG” Sp. z o. o. z ofertą 22 780 000 zł. Inwestycja dofinansowana jest ze środków unijnych na poziomie prawie 17,5 mln zł.

 Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa 2020 r.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Wtorek, 26-05-2020
Dziś imieniny
Eweliny, Jana, Pawła
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: