Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
„Szesnastka” znacznie większa
Czwartek,     06 / 12 / 2018
„Szesnastka” znacznie większa
Czwartek,     06 / 12 / 2018

Niezwykle duży prezent otrzymali na Mikołajki uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 16. Dziś uroczyście otwarto tam nowy budynek, w którym znajdują się cztery klasy.

Znajdująca się na osiedlu Toruńskim szkoła od dawna borykała się z problemami lokalowymi. Zaadaptowany na szkołę budynek dawnej jednostki wojskowej z trudem mieścił wszystkich uczniów.

 To jednak już przeszłość. Dziś oddano do użytku nowy budynek, w którym znajdują się cztery dodatkowe pełnowymiarowe sale lekcyjne wraz z pomieszczeniami magazynowymi i socjalnymi. Dobudowana część posiada wszelkie instalacje.

- To bardzo ważny dzień dla „szesnastki”, która wcześniej nie miała szczęścia do przestronnych klas. Przed laty dzieci uczyły się w ciasnych pomieszczeniach przy ul. Jacewskiej. Do dziś było znacznie lepiej, ale wciąż klas brakowało. Jestem przekonany, że nowe sale będą inspirowały uczniów do lepszej nauki, a nauczycieli do przygotowywania jak najciekawszych zajęć – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Warto zaznaczyć, że inwestycja została zakończona przed terminem. Jej całkowity koszt wyniósł 657 tysięcy złotych. Miasto wyłożyło 437 tys. zł, a pozostałych 220 tys. zł do dotacja z budżetu wojewody.

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 24-02-2020
Dziś imieniny
Boguty, Bogusza, Macieja
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: