Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kto głosuje, ten się liczy!
Galerie:
Uroczysta sesja Rady Miejskiej Inowrocławia
Środa,     17 / 10 / 2018
Uroczysta sesja Rady Miejskiej Inowrocławia
Środa,     17 / 10 / 2018

Dzisiaj w ratuszu odbyła się XLVI sesja Rady Miejskiej Inowrocławia, na której podsumowano działania radnych w kadencji 2014 – 2018. Sesja miała charakter uroczysty.

Spotkanie tradycyjnie poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia, Tomasz Marcinkowski, który podziękował wszystkim radnym za pracę i podsumował mijającą kadencję.

- Podsumowując ten 4-letni okres, w moim odczuciu, to satysfakcja, że mogłem aktywnie uczestniczyć i wspierać realizacje wielu ważnych zadań, w szczególności tych których efektem było pozytywne zmienianie naszego miasta. Jestem przekonany, że większość z Państwa, podziela mój pogląd, że w tej mijającej kadencji, Inowrocław zyskał bardzo dużo, m.in. dzięki bardzo dobremu wykorzystaniu środków unijnych. Osiągnięcia i liczne zadania, które udało się z powodzeniem zrealizować pozwalają na konkluzję, że ta mijająca kadencja bez wątpienia przyczyniła się do dalszego rozwoju naszego miasta. Możemy być dumni z tego, czego dokonaliśmy w ostatnich czterech latach – powiedział Tomasz Marcinkowski Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia.

Prezydent Ryszard Brejza przypomniał, że pracę Rady Miejskiej Inowrocławia i organu wykonawczego jakim jest prezydent wraz z urzędnikami, oceniają nie tylko mieszkańcy, ale także osoby z zewnątrz. Przypomniał, że ostatnio inowrocławski samorząd został wyróżniony w ogólnopolskim Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”, m.in. przez Minister Finansów oraz Wiceminister Rozwoju Regionalnego. Prezydent zwrócił również uwagę na dokonania związane ze zrealizowanymi inwestycjami.

- Władze Inowrocławia i Państwo radni możecie z dumą oświadczyć inowrocławianom, że wszystkie te szanse jakie stały przed nami w tej upływającej kadencji zostały w pełni wykorzystane. Można byłoby mówić tu o wielu inwestycjach, od tej największej, a myślę o obwodnicy Inowrocławia. Bo to jest zaszczyt dla nas wszystkich, a kto jeszcze nie dowierza, to po kilku latach się przekona i będzie mógł stwierdzić, że to za naszej kadencji udało się tę najważniejszą inwestycję prorozwojową dla miasta i regionu, zrealizować. Przewidywanie skutków tego typu decyzji wyróżniało nas, wyróżnia i decyduje o planach, jakie mamy jako Inowrocław. Można byłoby skończyć na małych sprawach, ale z punktu widzenia inowrocławianina bardzo ważnych i dużych, takich jak: place zabaw dla dzieci, ławki, oświetlenie. Państwo jako radni i władze miasta, staraliśmy się wspólnie, aby również i w tych sprawach pomagać mieszkańcom Inowrocławia, tam gdzie to tylko możliwe. Bo poprawia się życie nie tylko przez wielkie inwestycje, ale również, a może przede wszystkim, przez te mniejsze – podsumował podczas swojego wystąpienia Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Na koniec wszystkim radnym, władzom miasta i pracownikom Biura Rady wręczono upominki i podziękowania za trud, poświęcenie i pełną zaangażowania pracę na rzecz społeczności lokalnej. Był też okolicznościowy tort.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 02-07-2020
Dziś imieniny
Kariny, Serafiny, Urbana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: