e Inowrocław #ŚwietlnyInowrocław – umowa podpisana!

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
#ŚwietlnyInowrocław – umowa podpisana!
Sobota,     13 / 10 / 2018

Starania Miasta o dofinansowanie na nowoczesne oświetlenie w Inowrocławiu zostały sfinalizowane. Ponad 30 ulic w mieście będzie miało energooszczędne oświetlenie wykorzystujące nowoczesną technologię LED. Właśnie została podpisana umowa na projekt opiewający na kwotę 3 milionów złotych.

Dzisiaj w Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka” Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim na 85% dofinansowanie projektu na modernizację oświetlenia w Inowrocławiu.

- Do tej pory, w ciągu kilku lat zmodernizowaliśmy ponad 200 punktów świetlnych w Inowrocławiu, głównie montując nowoczesne oświetlenie przy ulicach, które rozbudowujemy lub budujemy nowe – to się stało dla nas standardem. Dzięki tej umowie, możemy zmodernizować oświetlenie w ponad 1200 punktach, do końca tego roku – informuje Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Projekt wpisuje się w proekologiczną politykę miasta. Energooszczędne oświetlenie LED nie jest pierwszą inwestycją w Inowrocławiu, mającą na celu dbanie o środowisko naturalne - już wkrótce 100% taboru komunikacji miejskiej będą stanowiły autobusy ekologiczne. To zadanie również jest współfinansowane ze środków unijnych.

- Inowrocław zmienił się nie do poznania, jest to przepiękne miasto, które błyszczy już w tej chwili. Najbardziej cieszę się, że dla mieszkańców te zmiany i ich efekty są już coraz bardziej odczuwalne i mierzalne. Takim efektem jest zmiana oświetlenia czy wyprowadzenie tranzytowego ruchu na obwodnicę Inowrocławia - przyznał Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Przypomnijmy, że w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Inowrocławia”, wymienione zostanie 1288 istniejących opraw na energooszczędne, wykorzystujące technologię LED. Modernizacja oświetlenia obejmie łącznie ponad 30 ulic na terenie Inowrocławia.

Trwa już postępowanie przetargowe na modernizację części oświetlenia (blisko 200 opraw LED-owych) dla ulic: Budowlanej, Janusza Kusocińskiego, Metalowców, rtm. Witolda Pileckiego, Szarych Szeregów, Ludwika Błażka oraz Ronda Solidarności. Swoje oferty złożyło siedem firm. Wkrótce przetarg zostanie rozstrzygnięty. Natomiast został już ogłoszony kolejny przetarg na pozostałą część nowoczesnych opraw LED.

Spotkanie było również okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy władz samorządowych województwa z władzami Miasta Inowrocławia.

- Współpraca samorządu województwa i samorządu miasta daje efekt synergii. Dzięki temu można zdecydowanie wiele więcej osiągnąć, niż gdyby działało się samemu. To, co się wydarzyło dzisiaj, jest tego dowodem – podsumowała Radna Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Wtorek, 22-06-2021
Dziś imieniny
Pauliny, Sabiny, Tomasza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: