Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Ostrzegamy przed oszustami!
Czwartek,     06 / 09 / 2018

W związku z doniesieniami policji, iż dwa dni temu do jednej z inowrocławianek zawitał mężczyzna i podał się on za pracownika Urzędu Miasta w Inowrocławiu, który wymienia komputery na nowe, a używane po niższej cenie rozprowadza wśród mieszkańców i firm. Mężczyzna zażądał kwoty 450 zł. Ostatecznie zainteresowana ofertą kobieta wpłaciła mu 150 zł tytułem zaliczki. Gdy mężczyzna wyszedł, kobieta zorientowała się, że została oszukana i fakt ten zgłosiła na Policję. W związku z powyższym oświadczamy, że Urząd Miasta Inowrocławia nie prowadzi i nigdy nie prowadził sprzedaży sprzętu komputerowego osobom fizycznym. Komputery, które nie nadają się do użytku w Urzędzie Miasta Inowrocławia, jeśli są jeszcze sprawne, przekazywane są nieodpłatnie na podstawie wniosków, do innych instytucji – tego typu ogłoszenia publikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Inowrocławia, natomiast sprzęt uszkodzony, przekazywany jest do utylizacji specjalistycznym firmom.

Warto zapamiętać poniższe zasady, by uniknąć przestępstwa:

- nie wpuszczaj do mieszkania osób, których nie znasz, szczególnie gdy jesteś sam w domu,

- przedstawiciele instytucji, przedsiębiorstw usługowych czy firm przed wizytą, dokonywaniem kontroli różnego typu, są zobowiązani zapowiedzieć swoje przybycie do mieszkań uprzednio wcześniej stosownymi komunikatami wywieszanymi na klatkach, każdy taki pracownik musi posiadać przy sobie legitymację lub identyfikator, żądaj zawsze okazania takiego dokumentu, również wiarygodność pracowników możesz sprawdzić dzwoniąc do danej instytucji, firmy i pytając czy wysyłała swoich pracowników do twojego mieszkania,

- nigdy nie wierz w super oferty, bo oszuści „łapią się” różnych metod, by naciągnąć ludzi na pieniądze,

- jeśli masz podejrzenia co do osób, które krążą po klatkach bloków i za wszelką cenę chcą wchodzić do środka, powiadom natychmiast o tym Policję.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 22-04-2019
Dziś imieniny
Łukasza, Kai, Nastazji
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: