Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Nowy mural powstanie w Inowrocławiu
Czwartek,     06 / 09 / 2018

Książę Kazimierz Konradowic widnieje na projekcie nowego muralu, który powstanie w najbliższych tygodniach w Inowrocławiu. Malunek ma uhonorować założyciela miasta, którego panorama znajduje się w jego tle.

- Planując nowy mural, wsłuchiwaliśmy się w głosy mieszkańców, członków lokalnych organizacji i stowarzyszeń, którzy mówili o konieczności uhonorowania osoby, która przyczyniła się w średniowieczu do świetności Inowrocławia – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Także lokalizacja muralu jest nieprzypadkowa. Znajdował się on będzie na ścianie kamienicy przy ul. Hoyera, ale przylegającej do ul. Staszica, w pobliżu kościoła św. Mikołaja – jednego z najważniejszych zabytków Inowrocławia.

Autorem projektu muralu jest inowrocławski plastyk Marcin Fołda. Malunek będzie jego wizją artystyczną, inspirowanego historią, ale nie trzymającego się jej kurczowo. Kolory i tło malowidła mają nawiązywać do bryły soli, której zasoby walnie przyczyniły się do wzrostu znaczenia miasta.

Mural będzie miał powierzchnię około 135 metrów kwadratowych, a wykonany zostanie wysokiej jakości farbami, bardzo odpornymi na opady i mróz. Koszt wykonania muralu wyniesie 35 tysięcy złotych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 22-04-2019
Dziś imieniny
Łukasza, Kai, Nastazji
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: