e Inowrocław Od źródła ciepła do instalacji

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Od źródła ciepła do instalacji
Środa,     05 / 09 / 2018
Od źródła ciepła do instalacji
Środa,     05 / 09 / 2018

Salę edukacyjną otwarto dziś w inowrocławskim Zakładzie Energetyki Cieplnej. Podczas spotkań w niej prowadzonych młodzież będzie zdobywała wiedzę na temat ciepła i sposobów jego wytwarzania. Edukacja będzie kładła nacisk przede wszystkim na kwestie ekologiczne.

- W grzejniku płynie ciepła woda, tylko skąd ona się tam wzięła? Jaką drogą pokonała? Co jest na początku tej drogi? Co zrobić, żeby chronić środowisko, oszczędzać swoje pieniądze i swoje otoczenie? Skąd bierze się smog i jak można jemu zaradzić? Na te wszystkie pytania, i wiele, wiele innych, uczniowie inowrocławskich szkół odpowiedź poznają właśnie w naszym centrum. Wierzę, że spędzą tutaj czas ciekawie, nie będą się nudzić, wrócą do swoich szkół i domów mądrzejsi i bardziej świadomi – mówił podczas uroczystości otwarcia centrum prezes ZEC Piotr Pawlak.

Podkreślił on, że firma zapewnia ciepło systemowe, bezpieczne i , co w dzisiejszych czasach szczególnie istotne, ekologiczne. Dzięki ciężkiej pracy załogi ZEC w inowrocławskich kranach płynie ciepła woda, w inowrocławskich mieszkaniach jest ciepło, niezależnie od pory roku. Każdy kolejny klient ZEC, każdy kolejny obiekt przyłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, to również mniej smogu w mieście, czystsze powietrze, większy komfort życia dla nas, dla naszych dzieci, dla gości i kuracjuszy tak chętnie odwiedzających Inowrocław.

- Fakt, że jesteśmy miastem mogącym się pochwalić najczystszym powietrzem w Polsce nie wziął się znikąd. To efekt przemyślanej strategii, konsekwencji oraz mądrości mieszkańców. Również nasze przedsiębiorstwo ma w tym swój udział, z czego jako prezes zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej jestem szczególnie dumny – mówił Piotr Pawlak.

Uroczystego otwarcia Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa” dokonał prezydent Ryszard Brejza w asyście uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, którzy wygrali konkurs na nazwę centrum.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Czwartek, 25-02-2021
Dziś imieniny
Almy, Cezarego, Jarosława
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
STACJA METEO INOWROCŁAW: