Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław wygrywa z bezrobociem
Poniedziałek,     16 / 04 / 2018

Kilkanaście lat temu liczba inowrocławian bez pracy oscylowała blisko 10 tysięcy. Dziś to przeszłość. Bezrobocie spadło bardzo mocno i wciąż pikuje w dół. Problem zaczynają mieć za to pracodawcy.

Kiedy w styczniu 2003 roku Ryszard Brejza zaczynał pierwszy pełen rok swojej prezydentury, w Inowrocławiu było zarejestrowanych 9714 mieszkańców bez pracy. Wtedy bezrobocie było tematem numer jeden rozmów i debat poświęconych przyszłości miasta.

- Pamiętam, że rozmowa z niemal każdym inowrocławianinem na wtorkowym dyżurze dotyczyła braku pracy. Dziś jest zupełnie inaczej. Coraz częściej to przedsiębiorcy sygnalizują mi, że nie mogą znaleźć pracowników – mówi Prezydent Ryszard Brejza.

Od wielu miesięcy pracodawcy sygnalizują problemy związane ze znalezieniem wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Skutkuje to choćby problemami z rozstrzygnięciem niektórych miejskich przetargów lub ze zbyt wysokimi kwotami, w stosunku do szacunków, jakie wykonawcy żądają za wykonanie robót.

Osobnym tematem jest napływ obcokrajowców. Niektóre kujawskie firmy zatrudniają już masowo Ukraińców. W Inowrocławiu i okolicach może ich już pracować co najmniej 2-3 tysiące.

Zjawisko spadającej liczby bezrobotnych mieszkańców Inowrocławia obrazuje wykres oparty o dane statystyczne Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 22-04-2019
Dziś imieniny
Łukasza, Kai, Nastazji
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: