e Inowrocław Święto teatru i młodości

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Święto teatru i młodości
Sobota,     24 / 03 / 2018

Zwycięzcy tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada" to teatr Doraźny z MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim, za spektakl "Dzień ósmy" w reż. Mateusza Wróbla. 

Przez dwa dni na deskach inowrocławsksiego Teatru Miejskiego rywalizowało dziewięć zespołów: Avis, Montaż, Agrafka, Doraźny, Ekspozycja, Novi, Cedeen, Tu i CBR'60. W tym roku w jury "Arlekinady" zasiedli: Dorota Segda, Łukasz Maciejewski i Jerzy Rochowiak. Nie byłoby festiwalu, gdyby nie jego pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny - Elżbieta Piniewska. Tradycją "Arlekinady" są wyjątkowe koncerty. Nie inaczej było i w tym roku. "Opowiem Ci o sobie", to tytuł występu Pawła Domagały.

Po koncercie przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zajął teatr Doraźny, drugie - Teatr "Ekspozycja" z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu (spektakl "Bezczelnie młoda, bezczelnie zdolna" w reż. Adama Brzezińskiego), trzecie - Teatr "Montaż" z Państwowych Szkół Budownictwa im. Mariana Osińskiego w Gdańsku ("Męczeństwo Piotra Ohey'a" w reż. Małgorzaty Polakowskiej i Przemysława Jurewicza). Wyróżniono Teatr "TU" z Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie ("Szczurzysyn" w reż. Artura Geremka). Za najlepszego reżysera "Arlekinady" uznano Mateusza Wróbla (Teatr "Doraźny"). Najlepszą aktorką festiwalu została Kaja Banaszak z Teatru "Ekspozycja" w Poznaniu, a najlepszym aktorem - Tomasz Piotrowski z Teatru "CBR'60 Brodnickiego Domu Kultury. Wyróżnienia aktorskie przypadło w udziale: Tymonowi Bocianowi z Teatru "Montaż" w Gdańsku i Marii Stachowiak z Teatru "NOVI" w Tarnowie Podgórnym. Nagrodę Specjalną Przyjaciela "Arlekinady" wręczono Teatrowi "Agrafka" z Chełmna za spektakl "Epopeja". Nagrody specjalne przyznał redaktor Piotr Zaremba. 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Wtorek, 22-06-2021
Dziś imieniny
Pauliny, Sabiny, Tomasza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: