Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Rok konkursu książkowego inowrocławskiego ratusza
Piątek,     17 / 03 / 2017

Już ponad trzysta książek otrzymali mieszkańcy w ramach codziennej zabawy na facebookowym profilu Miasta Inowrocław. Pierwszy poranny konkurs odbył się nieco ponad rok temu.

„Książka na poranek” to zabawa prowadzona na www.facebook.com/uminowroclaw, przyciągająca codziennie od kilkunastu do kilkudziesięciu uczestników. Jej zasady nie mogą być bardziej proste. Należy tylko skomentować zapowiedź książki, którą rozdajemy danego dnia, a po południu wyłaniany jest zwycięzca, który może zgłosić się do ratusza po odbiór nowego, premierowego wydawnictwa.

- To miał być pomysł na rozbudzenie czytelnictwa w Inowrocławiu i po roku można z pewnością stwierdzić, że udało się. Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy bardzo się cieszą z faktu, że go wymyśliliśmy. Niedawno książkę wygrała pani, która jest radną w jednej z sąsiednich gmin i wyraziła żal, że u niej nie ma takich ciekawych pomysłów – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Agnieszka Chrząszcz-Stajszczak.

Każda propozycja, którą otrzymujemy od wydawnictw, budzi duże zainteresowanie. Czasem, szczególnie gdy rozdajemy książkę z dziedziny tzw. literatury kobiecej, chętnych jest 40-50 osób.

Jednak rozdajemy nie tylko powieści dla pań. Są też bardzo lubiane przez inowrocławian kryminały, powieści historyczne, fantasy, czy biografie. W naszej zabawie większość bestsellerów można wygrać już w dniu ich premiery.

W związku z tym, że „Książka na poranek” kilka dni temu ukończyła rok, pokusiliśmy się o zestawienie liczby rozdanych w zabawach wydawnictw. Było ich dokładnie 309. Kolejnych sto albo więcej rozdaliśmy w comiesięcznych zabawach ogłaszanych w informatorze „Nasze Miasto Inowrocław”.

Bardzo cieszą nas reakcje inowrocławian, którzy przychodzą do Urzędu Miasta odbierać nagrody. Niektórzy z nich mówią wręcz, że zaczynają dzień od sprawdzenia, jaką książkę można wygrać.

Jednocześnie wszystkich zachęcamy do wypożyczania książek w naszej bibliotece przy ul. Jana Kilińskiego i jej filiach (www.jan-kasprowicz.bmino.pl). Każdy, kto ją odwiedził, mógł przekonać się, że księgozbiór naszej biblioteki jest naprawdę imponujący, a pracownicy życzliwi i kompetentni.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Wtorek, 22-05-2018
Dziś imieniny
Emila, Neleny, Romy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: