Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Niedokończone prace w inowrocławskiej galerii
Wtorek,     14 / 03 / 2017

Do końca marca w Galerii Miejskiej na piętrze teatru można oglądać wystawę malarstwa i rysunku toruńskiego artysty Marka Hoffmanna, zmarłego w 2014 roku, zatytułowaną „Niedokończone”.

Na ekspozycję składają się prace wybrane z ponad 20 lat twórczości. Artystyczny przekrój prezentuje przemiany stylistyczne, poszukiwania twórcze, sposób w jaki artysta patrzył na świat.

Marek Hoffmann był niezwykle cenioną i ważną postacią w toruńskim środowisku artystycznym. Organizował wystawy i spotkania z artystami, aranżował przestrzeń wystawienniczą, ale przede wszystkim uprawiał malarstwo i rysunek. Choć nigdy nie zerwał ze światem figuratywnym, na przestrzeni czterech dekad swojej aktywności artystycznej romansował z abstrakcją. Niezwykle często podkreślał, że najważniejszy jest dla niego kolor. Wprowadzał go również do rysunków.

- W swojej twórczości artysta mówił własnym głosem, ale nie epatował swoją osobowością, raczej obserwował świat, transponował go i prezentował osobistą wizję Stworzenia, bezsprzecznie był w swojej twórczości personalistą. Z taką wizją świata korespondują najczęściej podejmowane przez niego tematy: sacrum, kondycja człowieka we współczesnym świecie czy relacje międzyludzkie. Rzadziej malował krajobrazy i martwe natury, silnie inspirowała go jednak gotycka architektura Torunia - tak o artyście napisał Kamil Hoffmann, specjalista ds. informacji kulturalnej WOAK, prywatnie syn artysty.

Nagła śmierć artysty sprawiła, że obrazy już na zawsze zostaną „Niedokończone”. O tym, które z nich i czy w ogóle wymagają uzupełnień wie tylko sam autor.

Wystawę można oglądać do końca marca od wtorku do piątku w godzinach 12.00-18.00 oraz w sobotę od godz. 10.00 do 16.00. Wstęp jest wolny.

Wystawa

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Wtorek, 22-05-2018
Dziś imieniny
Emila, Neleny, Romy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: