Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Inowrocławianin walczy o start w konkursie Eurowizji
Wtorek,     14 / 02 / 2017

„Fight For Us” to piosenka, której powinien posłuchać każdy inowrocławianin. Choćby dlatego, że śpiewa ją Martin Fitch czyli Marcin Mroziński, wokalista pochodzący z naszego miasta. Za kilka dni będzie z tym utworem walczył o prawo startu w konkursie Eurowizji.

Finał selekcji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 18 lutego w siedzibie TVP. Zarówno kompozycja jak i teledysk inowrocławianina, z którym można było się dziś zapoznać po raz pierwszy, robią duże wrażenie. Ciekawa linia melodyczna, bardzo dobre brzmienie oraz frapujące obrazy w tle sprawiają, że „Fight For Us” ma szansę stać się sporym przebojem.

Premiera teledysku do tej piosenki nieprzypadkowo miała miejsce w Walentynki oraz nieprzypadkowo w Inowrocławiu.

- Jest to muzyczna historia pełna pasji i miłości. Przesłaniem utworu jest ważna dla

wszystkich kwestia walki o swoje marzenia, o miłość, walka o ideały, ale przede

wszystkim siła wewnętrzna, opór w dążeniu do celu, bo przecież najważniejsze w życiu, to nigdy się nie poddawać – opowiada wokalista. - Chciałbym wrócić do Inowrocławia i premierę utworu zrobić właśnie w naszym rozwijającym się w niesamowitym tempie mieście. Z przyjemnością obserwuję, jak miasto kwitnie – dodaje.

Marcin Mroziński, znany aktualnie jako Martin Fitch. ma 31 lat i pochodzi z Inowrocławia. Jest aktorem telewizyjnym i teatralnym, piosenkarzem i prezenterem.

- Jestem marzycielem, ale w życiu lubię też ryzyko, dlatego często stawiam wszystko na jedną kartę. Nigdy się nie poddaję. 2 lata temu wyprowadziłem się do Londynu, by spełniać swoje marzenia i to miasto stało się moją największą inspiracją – przyznaje.

Właśnie w Londynie rozpoczął współpracę z kilkoma znanymi brytyjskimi producentami, którzy do tej pory nagrywali wraz z Sonique, Janet Devlin, czy Edem Sheeranem.

Marcin Mroziński ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, pracował w Teatrze Muzycznym Roma. Zagrałem m.in. Radula w hicie musicalowym „Upiór w operze“, Mariusa w „Les Miserables“, Seana w „Boyband“, Clopin w „Notre Dame l’histoire“.

W 2010 roku, po wygraniu narodowego finału polskich preselekcji, reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. - To było niesamowitym przeżyciem i ciekawym wpisem w moim artystycznym CV, natomiast traktowałem to raczej jako spełnienie marzeń z dzieciństwa, niż pomysł na muzyczną drogę – wspomina.

Przełomowym wydarzeniem była dla niego bowiem wspomniana przeprowadzka do Londynu. Jak ocenia, miasto dało mu szansę na spojrzenie na swoje dotychczasowe życie z innej perspektywy.

- Zrozumiałem tutaj, czego tak naprawdę chcę od życia i na nowo odkryłem w swoim sercu muzykę, zacząłem pisać własne utwory. Piszę o swoim życiu, o miłości, o porażkach, o tym, co kocham i jak widzę otaczający mnie świat – mówi inowrocławianin.

Czy jako Martin Fitch będzie po raz drugi reprezentował Polskę na Eurowizji? Wszystko rozstrzygnie się 18 lutego. Zapraszamy do kibicowania!

mroziński

Mroziński

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Niedziela, 27-05-2018
Dziś imieniny
Amandy, Jana, Juliana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: