Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Imieniny Miasta 2017
Wtorek,     03 / 01 / 2017

Koncert, wystawa, prelekcje i oczywiście imieninowy tort. Tak w skrócie przedstawia się program obchodów Imienin Miasta 2017, zaplanowanych na 23 stycznia 2017 r.

Imieniny rozpoczną się o godz. 17.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa. Tam wygłoszone zostaną prelekcje dotyczące historii naszego miasta. Marian Mikołajczak opowie o „Zamku Królewskim w Inowrocławiu”, a Przemysław Kurzyna przybliży „Historię więziennictwa w Inowrocławiu”. O godz. 18.00 w teatrze odbędzie się wyjątkowy koncert – wystąpi Marek Piekarczyk i przyjaciele: Małgorzata Ostrowska, Mateusz Ziółko i Dorota Osińska. Artystom towarzyszyć będzie Inowrocławska Orkiestra Symfoniczna „Pro Arte” pod dyr.Tomasza Chmiela. Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru (od 16 stycznia) w KCK. A po koncercie we foyer teatru otwarta zostanie doroczna wystawa fotografii „Od Imienin do Imienin”. Prezentowane będą prace fotoreporterów na co dzień pracujących w inowrocławskich redakcjach: Julity Klocek (ki24.info), Beaty Zarzyckiej („Nasze Miasto Inowrocław”), Dominika Fijałkowskiego („Gazeta Pomorska”) i Adama Markiewicza (inowroclaw.info.pl). W tym roku będzie można także obejrzeć fotografie laureatów konkursu ogłoszonego przez Miasto Inowrocław. Jak na święto przystało nie może zabraknąć imieninowego tortu.

Przypomnijmy, Imieniny Miasta co roku obchodzone są w styczniu, na pamiątkę pierwszej pisanej wzmianki o Inowrocławiu. Dokładnie bowiem 20 stycznia 1185 r. nazwa Inowrocław, występująca pod łacińską „Novus Wladislaw”, pojawiła się w dokumencie nadającym przywileje biskupowi włocławskiemu (10 grzywien srebra rocznie z targu w Inowrocławiu) przez Leszka, księcia mazowieckiego, syna Bolesława Kędzierzawego.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 25-06-2018
Dziś imieniny
Łucji, Witolda, Wilhelma
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: