Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Spotkanie z mieszkańcami - osiedle Uzdrowiskowe
Poniedziałek,     05 / 02 / 2018
Spotkanie Prezydenta Ryszarda Brejzy z mieszkańcami osiedla Uzdrowiskowego
Poniedziałek,     05 / 02 / 2018

Wiele nowych problemów do rozwiązania, ale też sporo podziękowań za rzeczy już wykonane - tak przebiegało dzisiejsze spotkanie Prezydenta Ryszarda Brejzy z mieszkańcami osiedla Uzdrowiskowego. Do hali przy al. Niepodległości, mimo kiepskiej pogody, przybyło dziś blisko sto osób.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od indywidualnych rozmów mieszkańców z naczelnikami wydziałów Urzędu Miasta Inowrocławia i przedstawicielami miejskich spółek. Następnie, Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza powiedział o zrealizowanych, w ciągu ostatniego roku, inwestycjach oraz o załatwionych sprawach na osiedlu Uzdrowiskowym.

Włodarz przedstawił także plany na 2018 r., które obejmują m.in. przebudowę ul. Zielnej na odcinku od ul. Łubinowej do ul. Rąbińskiej, przebudowę ul. Łubinowej, przebudowę ul. Wachowiaka, remont ul. Cichej, budowę parkingu ul. Bocznej (za wałem), zamontowanie oświetlenia LED na ul. Bogdana Snarskiego, oświetlenie (LED) placu zabaw przy ul. Wilkońskiego, zamontowanie nowych stojaków na rowery czy postawienie nowych ławek. Ponadto w ramach Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego planowane jest wykonanie siłowni plenerowej przy ul. Krzymińskiego, postawienie „Kaczkomatu”, który będzie wydawał karmę dla kaczek, a także poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów za pomocą oznakowania pasywnego i aktywnego.

Po przedstawieniu planów inwestycyjnych na osiedlu Uzdrowiskowym, odbyła się otwarta dyskusja z Prezydentem Inowrocławia. Wśród problemów zasygnalizowanych przez mieszkańców były kwestie braku miejsc parkingowych na Rąbinie, czy kwestie picia alkoholu przez młodzież w pobliżu sklepów przy ul. Wawrzyniaka i Sikorskiego. Poruszono też kwestie przeciągającego się, ale dobiegającego wreszcie końca remontu ul. Krzymińskiego oraz potrzeb remontowych małych uliczek osiedlowych na tzw. Starym Rąbinie.

Poniżej niektóre sprawy zgłoszone podczas ubiegłorocznego spotkania oraz sposób ich załatwienia, który został przedstawiony na dzisiejszym spotkaniu:

Problem: Mieszkańcy poprosili o termomodernizację budynku przy ul. Wawrzyniaka 17 oraz o remont klatek i piwnic w tym budynku.
Rozwiązanie: Prace termomodernizacyjne zostały wykonane w 2017 r. W ubiegłym roku wymienione zostały również okna piwniczne.

Problem: Zgłoszono wniosek o naprawę nawierzchni dróg wewnętrznych przed przychodnią na ul. Okrężnej i naprawa nawierzchni drogi wewnętrznej, droga do garaży od Władysława Sikorskiego do budynku Ignacego Daszyńskiego 34.
Rozwiązanie: Nawierzchnie zostały naprawione w marcu 2017 r.

Problem: Poproszono o remont budynku przy ul. Wilkońskiego 35.
Rozwiązanie: Wspólnota mieszkaniowa jest w trakcie wyboru projektu.

Problem: Zgłoszono wniosek o budowę siłowni terenowej na Osiedlu Nowym.
Rozwiązanie: Obiekt został zlokalizowany przy ul. Armii Krajowej. Kosztował 33,3 tys. zł.

Problem: Jeden z mieszkańców zgłosił potrzebę remontu budynku przy ul. Okrężnej 79.
Rozwiązanie: W 2017 przeprowadzono remont dachu i wymianę stolarki okiennej.

Problem: Mieszkańcy poprosili o przyłącze wody do budynku przy ul. Magazynowej 104.
Rozwiązanie: Wykonano dokumentację techniczną projektu.

Problem: Właściciele czworonogów skarżyli się na brak tzw. Psiego Pakietu przy ul. Armii Krajowej.
Rozwiązanie: Psi Pakiet został tam zamontowany.

Problem: Wniosek o wyznaczenie miejsc parkingowych w rejonie ul. Zygmunta Wilkońskiego 35.
Rozwiązanie: Został opracowany i zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu drogowego uwzględniający usunięcie znaku B-36 oraz wykonanie oznakowania poziomego krawędziowego P-7a. Projekt zostanie wprowadzony w życie przy sprzyjających warunkach pogodowych umożliwiających malowanie linii.

Problem: Mieszkaniec poprosił o naprawę nawierzchni ul. Grochowej.
Rozwiązanie: Nawierzchnia została naprawiona w czerwcu 2017 r.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 23-01-2019
Dziś imieniny
Fernandy, Jana, Rajmundy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: