Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
Dzień czerwonych serduszek
Piątek,     05 / 01 / 2018

Wiele ciekawych wydarzeń zaplanowano w Inowrocławiu w związku z przyszłotygodniowym „dniem czerwonych serduszek”. Wszyscy zastanawiają się, czy uda się pobić ubiegłoroczny rekord zbiórki w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. finał akcji, która jest znana już na całym świecie, zaplanowano na niedzielę, 14 stycznia. Jej celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Rok temu w Inowrocławiu zebrano rekordową kwotę 111.054,61 zł. Organizatorzy akcji liczą, że uda się ten wynik pobić.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w akcji. Pokażmy po raz kolejny, że Inowrocław jest miastem gorącym serc – mówi Prezydent Ryszard Brejza, który od kilkunastu lat patronuje i sam uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

W przyszłą niedzielę na ulicach Inowrocławia kwestować będzie 225 wolontariuszy. Zbiórka będzie trwała w godzinach od 8.00 do 20.00. W mieście odbywać się będzie wiele imprez towarzyszących zbiórce.

godz. 9.00 Hala widowiskowo-sportowa, al. Niepodległości: I Turniej Siatkarski. W jego przerwie zaplanowano występy artystyczne. Wpisowe kapitanowie wrzucą do puszek wolontariuszy. Zakończenie zmagań zaplanowano na godz. 13.00, a puchary i dyplomy wręczy Prezydent Ryszard Brejza.

godz. 11.00 Stadion im. Inowrocławskich Olimpijczyków, ul. Wierzbińskiego: Akcja „Wielkie bieganie”. Uczestnicy będą w niej brać udział po wrzuceniu datku dla WOŚP.

godz. 16.00 Hala widowiskowo-sportowa, al. Niepodległości: Część artystyczna 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie: występ inowrocławskiej wokalistki Pauliny Matwiejuk, koncert zespołu coverowego UKF, recital piosenek włoskich w wykonaniu Andrea Lattari, licytacje gadżetów, strefa dla dzieci, m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, skręcanie balonów.

godz. 17.00 Salonik Literacko-Artystyczny, ul. Kilińskiego 16: recital-monodram pt. „Patrzę na Ciebie”. W rolę Kaliny Jędrusik wcieli się aktorka i wokalistka jazzowa, Patrycja Zywert-Szypka.

godz. 20.00 Happening „Światełko do nieba” przy hali widowiskowo-sportowej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Czwartek, 24-01-2019
Dziś imieniny
Felicji, Roberta, Sławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: