Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
Inwestuj Inowrocław
„Rzepka” z dwójki najfajniejsza!
Piątek,     01 / 09 / 2017

Pełna humoru interpretacja „Rzepki” w wykonaniu pracowników inowrocławskiej podstawówki zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Jak nie czytam, jak czytam”.

W czerwcu pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 wystawili na boisku szkolnym przedstawienie oparte na wierszu „Rzepka”. Odbyło się ono w ramach ogólnokrajowej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorzy zadbali o to, aby ten dzień obfitował w wiele niespodzianek i sprawił dzieciakom dużo radości.

- Tak fantastyczne przyjęcie naszej akcji przez dzieci i rodziców, upewniło nas wszystkich w tym, że warto uczyć nie tylko w szkolnych ławkach. Przygotowanie akcji sprawiło nam wiele przyjemności, a to że dzieci czytają chętniej również w wolnych chwilach - też jest prawdą. Dla nas najważniejsze jest, żeby „Dwójka” była szkołą nowoczesną, otwartą i lubianą przez naszych uczniów - przekazała nauczycielka z inowrocławskiej „dwójki” Elżbieta Sińska.

W akcji wzięło udział blisko 600 osób, głównie uczniów, ale także rodzice, nauczyciele i absolwenci szkoły.

Kilka dni temu okazało się, że wystawione przedstawienie zdobyło główną nagrodę w konkursie.

- Nie spotkaliśmy się jeszcze z takim dystansem do siebie u pracowników szkoły. Uczniowie oglądający inscenizację „Rzepki” wiwatowali i tarzali się ze śmiechu. Trudno się dziwić, gdy klasy I-III widzą swoich nauczycieli tańczących na środku boiska w przebraniach żaby, bociana, czy babci „kici” . Zresztą grono pedagogiczne nie bawiło się gorzej. Poza tym było wspólne czytanie, piosenka, taniec z książką, puszczanie balonów z napisami, żywe maskotki i rodzinny piknik. Jedno jest pewne – gdy którykolwiek z uczniów pomyśli kiedyś o dniu czytania w szkole, od razu się uśmiechnie. Dokładnie o to nam chodziło – czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

W nagrodzonej inscenizacji wzięli udział: Mała Rzepka - Zuzanna Królikowska, Duża Rzepka - Zdzisława Sołtys, Dziadek - Piotr Wojciechowski, Babcia - Anna Butryn, Wnuczek - Jacek Sucharski, Mruczek - Marcin Jaskrowski, Kicia - Daria Kot, Kurka - Renata Berent, Gąska - Katarzyna Wilińska, Bociek - Katarzyna Skibińska, Żabka - Natalia Bednarek, Kawka - Monika Frątczak, recytacja - Katarzyna Lewicka, koordynator akcji - Monika Frątczak, prowadząca - Elżbieta Sińska.

Pozostałe osoby zaangażowane w oprawę artystyczną: Krystyna Bogdan, Mirosława Lewandowska, Emil Stolarz, Jolanta Nawrocka, Paulina Trawińska, Żaneta Supryczyńska. Zumbę przygotowała Magdalena Musioł wraz ze swoim szkolnym zespołem tanecznym „Perełki”.

                                 

                                 

                                  

                                  

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
Poniedziałek, 25-06-2018
Dziś imieniny
Łucji, Witolda, Wilhelma
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: