portal
Oferty inwestycyjne kopia.jpg
Uzdrowisko kopia.jpg
Teznia kopia kopia.jpg
baner0obw_edytowany-2.jpg
mapainwestycji.gif
baner_mister.JPG
Bez nazwy-1.jpg
LGD.jpg
BANER - PETYCJE.jpg
baner_forum_2.jpg
Przeczytaj koniecznie
1
2
3
4
PTE.jpg
KPFP_Logo.JPG
Portal - Ważne dla mieszkańców
Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków
PDF
DRUKUJ

Inowrocławski Stadion im. Inowrocławskich Olimpijczyków został oddany do użytku po przebudowie w 2011 r. i znajduje się na 7. miejscu na liście uznanych przez Zarząd PZLA za najważniejsze dla rozwoju lekkiej atletyki w Polsce. Obiekt spełnia standardy obowiązujące w kraju i za granicą, wymagane przez PZLA oraz IAAF w zakresie poziomu imprez sportowych.

To nowoczesna wielofunkcyjna baza sportowa. W wyniku prac modernizacyjnych przebudowano trybuny ziemne, wyposażono je w komfortowe siedziska dla widzów (3000 miejsc), rozebrano istniejącą trybunę główną i zbudowano w tym miejscu nową na 500 miejsc siedzących (z trybuną dla VIP-ów, salą konferencyjną i dwiema kabinami sprawozdawczo-obsługowymi i zapleczem sanitarnym).

 

Stadion Miejski

 

Arena składa się z boiska do piłki nożnej z murawą (i całością podbudowy, z drenażem odwadniającym oraz instalacją zraszającą). Stadion jest wyposażony w urządzenia lekkoatletyczne, tj. 8-torową bieżnię lekkoatletyczną poliuretanową, stanowisko do rzutu oszczepem i do rzutu dyskiem, do pchnięcia kulą, skocznię do skoków wzwyż i o tyczce, dwie skocznie do skoków w dal i do trójskoku. Na stadionie zainstalowano tablicę wyników (5 m x 3 m ) z wielofunkcyjnym ekranem LED. Arena sportowa została oddzielona od widowni specjalistycznym ogrodzeniem wymaganym przez przepisy obowiązujące przy organizacji widowisk sportowych. Zainstalowano też nowe oświetlenie i nagłośnienie.

Przebudowa stadionu kosztowała ok. 15 mln zł, z czego 30 proc. to środki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, reszta pochodziła z budżetu Miasta Inowrocławia. Obiekt będzie służył organizacji imprez rangi międzynarodowej, krajowej i wojewódzkiej, będzie też spełniał ważną rolę w popularyzacji sportu, co jest zgodne z priorytetami Strategii Rozwoju Sportu w Polsce do 2015 r., opracowanej przez Ministerstwo Sportu.

 

 

Stadion Miejski

 

W drugim etapie przebudowy stadionu (planowane zakończenie robót jeszcze w 2012 r.) wykonane zostanie m.in. pełnowymiarowe piłkarskie boisko treningowe, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny z rejestracją obrazu i dźwięku z profesjonalną serwerownią, drugi ekran LCD, elektroniczny system kontroli wejść i wyjść z możliwością identyfikacji kibiców. Prace te nie będą kolidowały z rozpoczęciem nowego sezonu sportowego, ani z meczami III-ligowej drużyny piłkarskiej Cuiavia Inowrocław.

 

Stadion Miejski

 

Najbliższe imprezy sportowe na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków:
- 19 kwietnia Otwarcie Sezonu Lekkoatletycznego,
- 2 - 3 maja Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej,
- 12 maja V Bieg Piastowski,
- 17 maja mecz piłkarski Polska - Ukraina drużyn akademickich,
- 22 września Memoriał Lekkoatletyczny im. Tadeusza Kaźmierskiego.

 

Program  otwarcia lekkoatletycznego sezonu, 19 kwietnia 2012 r.:
- godz. 10.00 - olimpijczycy odwiedzą miejskie gimnazja (potwierdzony jest udział m.in. olimpijczyków lekkoatletów Jana Jaskólskiego i Edmunda Borowskiego, koszykarza Ryszarda Olszewskiego, gimnastyka Andrzeja Szajny),
- godz. 12.20 - otwarcie zawodów przez Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzę i Wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Irenę Szewińską,
- godz. 12.25 - występy artystyczne,
- godz. 12.40 - bieg otwarcia,
- godz. 12.50 - rozpoczęcie rywalizacji uczniów inowrocławskich gimnazjów w ramach akcji „Polscy Olimpijczycy Dzieciom",
- godz. 13.50 - mecz lekkoatletyczny MKS Inowrocław-Zawisza Bydgoszcz,
- godz. 14.50 - występ artystyczny,
- godz. 15.05 - podsumowanie zawodów lekkoatletycznych, wręczenie nagród zwycięzcom.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
szukaj...
baner2.jpg
baner na strone TVi wzor 01.jpg
Luty 2016
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
 
 
 
 
Amatorskie mistrzostwa w piłce ręcznej dla szkół gimnazjalnych
Piątek, 12-02-2016 , 10:00:00
Hala Widowiskowo – Sportowa, al. Niepodległości 4
Mecz tenisa stołowego – liga młodzieżowa IKTS Noteć,
Sobota, 13-02-2016 , 09:00:00
Hala Sportowa, ul. D. Rakowicza 93
Koncert Wiedeński – najpiękniejsze arie i duety z najsłynniejszych oper i operetek
Sobota, 13-02-2016 , 17:00:00
Teatr Miejski, pl. Klasztorny 2
Koncert "Mesajah"
Niedziela, 14-02-2016 , 19:00:00
Hala Widowiskowo – Sportowa, al. Niepodległości 4
filmy
1
2
3
4
5
fundacja ksm jesteśmy z wami.jpg
Bez nazwy 1.jpg
lotnisko.jpg
walidacja: | XHTML 1.0 | CSS 2.1 |