Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Inowrocław coraz bardziej zielony
Piątek,     31 / 03 / 2017

Tak jak obiecywano w ubiegłym tygodniu, Inowrocław jest coraz bardziej zielony. Obecnie najwięcej dzieje się w Solankach, ale niebawem zazieleniać się będzie całe miasto.

Dziś trwały prace przed Zakładem Przyrodoleczniczym w sercu parku. Skwer zapełnia się żółtymi, niebieskimi i białymi bratkami.

- To dopiero początek. Chcemy, żeby w tym roku Inowrocław był pełen kwiatów, kolorowy i jeszcze piękniejszy niż zwykle – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Ewa Witkowska.

W najbliższych dniach kwiaty będą pojawiały się na „dywanie” koło fontanny oraz na Skwerze Sybiraków, na którym pojawi się, tradycyjnie, napis „Inowrocław”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Miasto zainaugurowało kampanię „Zielony Inowrocław”. Będzie ona się odbywała na kilku płaszczyznach. Ratusz będzie informował o postępie corocznych nasadzeń w mieście

Miasto planuje również uporządkowanie skwerów, na których dotąd kwiatów nie było zbyt wiele. Na razie w planach są miejsca przy Rynku (od strony ul. Wodnej), przy ul. Armii Krajowej oraz na osiedlach Piastowskim III, Toruńskim i Rąbinie. Czekamy jednak także na zgłoszenia od mieszkańców.

- To inowrocławianie są najlepszym koordynatorem takiej akcji, dlatego czekamy na sygnały o miejscach, w których potrzebne są nasadzenia - apeluje Ewa Witkowska.

W ramach akcji odbędą się konkursy na najładniejszy balkon, ogród oraz ogródek działkowy. Będą w nich mogli brać udział wszyscy mieszkańcy, a nagrody będą bardzo atrakcyjne.

                                          

                                          

                                         

                                          

                                          

                                          

                                          

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Sobota, 19-09-2020
Dziś imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
STACJA METEO INOWROCŁAW: