Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Przebudowa placu przed dworcem
Poniedziałek,     06 / 05 / 2019

W ramach prac, zagospodarowany zostanie plac przed dworcem, gdzie wybudowana zostanie nowa kanalizacja deszczowa, a plac będzie pokryty całkowicie nową nawierzchnią. Przed budynkiem dworca będą miejsca do postoju „na chwilę” tzw. kiss and ride, nowe oświetlenie oraz dwie nowe wiaty przystankowe z tablicą elektroniczną. Całość ozdobią nasadzenia. Inwestycja opiewa na kwotę blisko 5,4 mln, z czego 3,5 mln to środki pozyskane z Unii Europejskiej.

W związku z powyższym od jutra, w rejonie dworca PKP, będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu pojazdów i pieszych. Plac przed dworcem przejmuje firma budowlana na okres blisko pół roku.

W związku z prowadzonymi intensywnymi pracami budowlanymi, na tak małym obszarze i ze względów bezpieczeństwa, szczególnie w pierwszym etapie prac, musi zostać wprowadzony całkowity zakaz wjazdu pojazdów. Dla autobusów i taksówek, zostały wyznaczone tymczasowe miejsca postojowe na najbliższej możliwej ku temu ulicy, jaką jest ulica Magazynowa.

Autobusy komunikacji miejskiej od 7 maja będą odjeżdżały z ul. Magazynowej. Godziny odjazdów pozostają bez zmian - pozostaje rozkład, który obowiązywał na przystankach przy dworcu PKP. Jedynie autobusy na liniach 1 i 16 na kursach do i z Os. Bydgoskiego i działek nie będą wjeżdżać na ul. Magazynową (osoby, które chcą dostać się na dworzec, będą wysiadać na przystankach przy ul. Dworcowej).

Również na placu znajdującym się przy ul. Magazynowej, zabezpieczono kilkadziesiąt  miejsc postojowych dla samochodów osobowych. W najbliższych dniach, teren ten zostanie dokładnie oznakowany. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się w tej części miasta, oraz stosowania się do nowego oznakowania.

Wszystkich pasażerów, gości oraz mieszkańców, przepraszamy za niewątpliwe trudności, jakie czasowo powstaną w dotarciu, do, i z dworca PKP. Jesteśmy przekonani, że efekty przeprowadzonych prac, będą dostatecznym wynagrodzeniem za te utrudnienia.

Stan na 10 czerwca 2019 r.

Zakończono prace związane z układaniem sieci wodno-kanalizacyjnej, rozpoczęto układanie sieci elektrycznej (oświetlenie terenu, zasilanie systemu monitoringu). Równocześnie zaczęły się prace przygotowawcze do robót drogowych.

Stan na 4 czerwca 2019 r.

Wykonawca kończy prace związane z ułożeniem sieci kanalizacyjnej. Trwają roboty porządkowe po wyżej wymienionych pracach. Wywożone są nadwyżki ziemi. Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac elektrycznych. 

Stan na 28 maja 2019 r.

Wykonawca realizuje prace związane z układaniem sieci kanalizacyjnej. Trwa ściąganie starej kostki. 

Stan na 21 maja 2019 r.

Trwają dalsze prace związane z układaniem sieci kanalizacyjnej. Rozpoczęto również ściąganie starej kostki. 

Stan na 14 maja 2019 r.

Wykonano frezowanie powierzchni na placu przed dworcem. W dniu dzisiejszym rozpoczęto układanie sieci kanalizacyjnej. Prace rozpoczęto od strony wiaduktu. 

Stan na 9 maja 2019 r.

Budowa została przekazana 7 maja br. Wprowadzono organizację ruchu na czas prowadzenia prac. Przystąpiono do prac związanych z budową kolektora kanalizacji deszczowej.

Stan na 9 maja 2019 r.

Budowa została przekazana 7 maja br. Wprowadzono organizację ruchu na czas prowadzenia prac. Przystąpiono do prac związanych z budową kolektora kanalizacji deszczowej. 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Niedziela, 16-06-2019
Dziś imieniny
Aliny, Anety, Benona
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: