Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Remont ulicy Andrzeja i NMP
Niedziela,     01 / 04 / 2018

To była inwestycja kosztowna, ale niezwykle potrzebna mieszkańcom. Jeden z głównych ciągów komunikacyjnych Inowrocławia jest już wyremontowany, a mieszkańcy mogą się cieszyć z odnowionych ulic i chodników.

- To była inwestycja oczekiwana przez mieszkańców od wielu lat. Cieszę się, że wreszcie udało się nasze plany dotyczące remontu tych ulic zrealizować oraz dziękuję inowrocławianom za wyrozumiałość. Prace trwały przecież kilka miesięcy, były dokuczliwe dla mieszkających tu osób, a przejazd tymi ulicami był bardzo utrudniony – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Obie ulice, stanowiące niezwykle ważny ciąg komunikacyjny na mapie Inowrocławia, były mocno zniszczone. O ich remont prosili od dawna mieszkańcy, zwłaszcza ci zmotoryzowani, gdyż nawierzchnia ulic była w wielu miejscach bardzo zła.

W ramach inwestycji na ulicy Andrzeja została wyremontowana jezdnia i chodnik. Wymienione zostały też krawężniki. Ulica Najświętszej Marii Panny zyskała nowy wygląd po remoncie jezdni, chodników, czy wymianie krawężników.

Roboty były prowadzone na długości ponad 750 metrów. Trwały od kwietnia. Ich wykonawcą była wyłoniona w przetargu firma Inodrog. Łączny koszt robót wyniósł 2 091 010,00 zł.

Dodatkowych 225 tys. zł będzie kosztował remont skrzyżowania tych ulic z ul. Św. Ducha. Te roboty mają potrwać jeszcze około miesiąca.

 

                                

 

  

                

Zdjęcia z 27 czerwca

              

                                 

                             

                                   


Stan na 6 czerwca 2018


Trwają prace wykończeniowe na chodniku po lewej stronie (patrząc od ul. Szymborskiej) oraz roboty przy krawężnikach po prawej stronie. Na ul. NMP rozpoczęły się prace związane z demontażem krawężników po prawej stronie. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ww. ulicach, a także na skrzyżowaniu z ul. św. Ducha.

Zdjęcia obrazujące stan zaawansowania prac

 

 

 
  

 

           

Stan na 25 kwietnia 2018

Zostały wyczyszczone studzienki kanalizacyjne, założono brakujące elementy oraz odpowiednio obsypano, aby nie stanowiły zagrożenia dla poruszających się. Rozpoczęło się korytowanie na wjazdach. Rozpoczęto układanie kostki od strony skrzyżowania z ulicą Ducha.

Stan na 18 kwietnia 2018

Trwa wymiana krawężników przy ul. Andrzeja.

Stan na 11 kwietnia 2018

Wykonawca przystąpił do robót.

Stan na 5 kwietnia 2018

Plac budowy został przekazany.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Sobota, 23-03-2019
Dziś imieniny
Feliksa, Konrada, Zbysławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: