Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Wykonanie nakładki bitumicznej na ulicy Bolesława Chrobrego
Piątek,     02 / 02 / 2018

Bardzo dobre tempo narzuciła ekipa remontująca ulicę Bolesława Chrobrego. Prace na jednej z najdłuższych ulic na Osiedlu Solno toczą się w kilku miejscach na raz, a mieszkańcy są bardzo zadowoleni z faktu ich rozpoczęcia.

Ulica Chrobrego po remoncie

           

     

     

        

          

Stan na 30 maja 2018

Budowa zakończona i z dniem 29.05.2018 r. oddana do użytku.

Stan na 23 maja 2018

Podstawowe roboty zostały zakończone, prowadzone są roboty poprawkowe, porządkowe i związane z oznakowaniem.

Stan na 9 maja 2018

Roboty brukarskie w podstawowym zakresie zostały zakończone, ułożono nawierzchnię na głównym ciągu. Pozostaje do ułożenia nawierzchnia na skrzyżowaniach, roboty poprawkowe i uzupełniające oraz oznakowanie.

Stan na 25 kwietnia 2018

Nawierzchnia na chodnikach i zjazdach w większości jest już ułożona. Układana jest nawierzchnia z kostki na chodniku bitumicznym. Wykonane są profilowanie nawierzchni masą asfaltobetonową, następuje regulacja wysokościowa urządzeń obcych.

Stan na 18 kwietnia 2018

Ustawiono większość krawężników. Nawierzchnia na chodnikach po prawej stronie poza lokalnymi w większości jest ułożona, po stronie lewej przekładanie nawierzchni na zjazdach. Nawierzchnia po frezowaniu, uzupełniono podbudowę tłuczniową, rozpoczęto roboty bitumiczne.

Stan na 11 kwietnia 2018

Ustawiono większość krawężników. Nawierzchnia na chodnikach po prawej stronie, poza lokalnymi, w większości jest ułożona. Po stronie lewej trwa przekładanie nawierzchni na zjazdach. Trwają uzupełnienia podbudowy na jezdni wzdłuż krawężników. Rozpoczęto też frezowanie nawierzchni.

Stan na 4 kwietnia 2018

Kontynuacja układania krawężników i nawierzchni na chodnikach i zjazdach. PWiK ułożyło przyłącze w rejonie posesji nr 40 kończąc podstawowy zakres swoich robót. Nawierzchnia na chodnikach po prawej stronie ułożona jest w ok. 90%, krawężniki w 95%, po stronie lewej przekładanie nawierzchni na zjazdach.

Stan na 28 marca 2018

Kontynuacja układania krawężników i nawierzchni na chodnikach i zjazdach.  PWiK wymienia przyłącza wodociągowe, ENEA wymienia słupy energetyczne. Nawierzchnia na chodnikach po prawej stronie ułożona w ok. 70%, krawężniki w 90%.

Stan na 22 marca 2018

Kontynuacja układania krawężników i nawierzchni na chodnikach i zjazdach.  PWiK wymienia przyłącza wodociągowe, ENEA wymienia słupy energetyczne.

Stan na 8 marca 2018

Roboty są przerwane z uwagi na warunki atmosferyczne.

Stan na 13 lutego 2018

Rozebrano większość krawężników i nawierzchni z kostki na chodnikach i zjazdach z prawje strony. Ustawiono ok. 150m krawężnika. Na dzień dzisiejszy roboty są przerwane z uwagi na warunki atmosferyczne.

Stan na 5 lutego 2018

Przekazanie placu budowy nastąpiło w miniony wtorek, a dziś widać było już pierwsze efekty.

- Bardzo dobrze, że zrobią nową jezdnię, bo dziury w niektórych miejscach były duże. Chodniki też są potrzebne nowe, bo tu mieszka dużo starszych ludzi – mówi nam jeden z mieszkańców ulicy.

Niektórzy mieszkańcy osiedla zwracają uwagę na konieczność wymiany sfatygowanych słupów elektrycznych, które, ich zdaniem, z czasem mogą stanowić duże zagrożenie dla bezpieczeństwa, ale Miasto ma niewielkie możliwości interwencji w tej sprawie.

Prace na ul. Chrobrego odbywają się na odcinku o długości blisko 600 metrów. Polegają na remoncie nawierzchni jezdni oraz chodników. Na ulicy zostaną również zamontowane trzy progi zwalniające.

Umowę na wykonanie prac podpisano z firmą „Inodrog”. Opiewa ona na kwotę ponad 750 tysięcy złotych. Roboty mają się zakończyć najpóźniej 31 maja.

Przypomnijmy, że przetarg na remont ulicy Bolesława Chrobrego Miasto ogłaszało kilka razy, bowiem firmy drogowe stawiały zbyt wysokie wymagania finansowe, o czym Prezydent Ryszard Brejza informował mieszkańców w korespondencji, zapewniając, że inwestycja jest dla niego niezwykle istotna.

                                       

                                      

                               

                                         

                                    

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Sobota, 23-03-2019
Dziś imieniny
Feliksa, Konrada, Zbysławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: