Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Rozbudowa ulicy Długiej i Lipowej wraz z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej
Piątek,     02 / 02 / 2018

Modernizacja ulic Długiej i Lipowej to realizacja obietnicy złożonej przez Prezydenta Ryszarda Brejzę na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Piastowskiego.

Miasto czekało najpierw na możliwości zdobycia środków zewnętrznych, aby nie marnować okazji na wsparcie unijne. Kiedy okazało się to niemożliwe, ogłoszono przetarg, który wygrała firma „Inodrog”.

Koszt prac wyniósł 3.449.306,93 zł, a zakres robót to nie tylko nowa nawierzchnia i chodniki, ale też uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej, nowe zatoczki parkingowe i nowe lampy.

             

                           

Przekazanie placu budowy nastąpiło 16 październka 2017 r. Wykonawcą jest PRD INODROG ul. Budowlana 32, 88-100 Inowrocław. Inwestycja ma zostać zakończona 31 maja 2018 r.


Stan na 17 października 2018

Usterki usunięyto. Ulica oddana do eksploatacji. 

Stan na 29 sierpnia 2018

Odbiór końcowy odbył się w dniu 24.08.2018 r. Prowadzone są prace związane z usuwaniem usterek. Ulica oddana do eksploatacji. 

Stan na 8 sierpnia 2018

Prowadzone są prace na skrzyżowaniu z ulicą Św. Ducha oraz wykończeniowe chodniki, parkingi. Ułożono nawierzchnię ścieralną na całej ulicy.

Stan na 1 sierpnia 2018

Prowadzone są prace wykończeniowe chodników i parkingów. Trwają przygotowania do ułożenia nawierzchni ścieralnej na całej ulicy.

Stan na 18 lipca 2018

Ułożono warstwę wiążącą nawierzchni z masy bitumicznej. Trwają regulacje urządzeń podziemnych i prowadzone są prace na skrzyżowaniu z ulicą Św. Ducha.

Stan na 4 lipca 2018

Prowadzone są prace związane z przygotowaniem podbudowy pod nawierzchnię w ulicy Długiej. Rozpoczęto przebudowę kabla średniego napięcia, ZEC wykonuje przyłącza do dwóch domków jednorodzinnych w ulicy Długiej. 

Stan na 20 czerwca 2018


Prowadzone są prace związane z budową miejsc postojowych, chodnika oraz korytowanie, układanie warstwy stabilizacji i podbudowy pod nawierzchnię ulicy w ulicy Długiej.


Stan na 23 maja 2018

Trwają prace na odcinku ulicy Lipowej (krawężniki, zjazdy, chodnik oświetlenie). Wykonawca kontynuuje budowę kanalizacji deszczowej od ulicy Św. Ducha do ulicy Lipowej prowadzone są prace związane z budową miejsc postojowych, chodnika oraz przygotowanie pod nawierzchnię ulicy w ulicy Długiej.

Stan na 9 maja 2018

Trwają prace na odcinku ulicy Lipowej (krawężniki, zjazdy, chodnik oświetlenie). Wykonawca kontynuuje budowę kanalizacji deszczowej od ulicy Św. Ducha do ulicy Lipowej. Rozpoczęły się prace związane z budową miejsc postojowych, chodnika oraz przygotowanie pod nawierzchnię ulicy w ulicy Długiej.

Stan na 25 kwietnia 2018

Od tygodnia trwają prace w tym samym zakresie.

Stan na 18 kwietnia 2018

Trwają różne prace na odcinku ulicy Lipowej (krawężniki, zjazdy, chodnik oświetlenie). Wykonawca kontynuuje budowę kanalizacji deszczowej od ulicy Św. Ducha do ulicy Lipowej. Rozpoczęły się prace związane z budową miejsc postojowych oraz chodnika w ulicy Długiej.

Stan na 11 kwietnia 2018

Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej na odcinku od ulicy Św. Ducha do ul. Lipowej oraz różne prace na odcinku ulicy Lipowej (krawężniki, zjazdy, chodnik oświetlenie).

Wykonawca kontynuuje budowę kanalizacji deszczowej od ulicy Św. Ducha do ulicy Lipowej oraz przebudowę kanalizacji deszczowej w ulicy Lipowej. Rozpoczęły się prace związane z budową oświetlenia ulicznego w ulicy Długiej oraz miejsca parkingowe przy bloku nr 40.

Stan na 4 kwietnia 2018

Wykonawca kontynuuje budowę kanalizacji deszczowej od ulicy Św. Do ulicy Lipowej Ducha oraz przebudowę kanalizacji deszczowej w ulicy Lipowej. Rozpoczęły się prace związane z budową oświetlenia ulicznego w ulicy Długiej.

Stan na 28 marca 2018

Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej na odcinku od ulicy Św. Ducha do ul. Lipowej oraz różne prace na odcinku ulicy Lipowej (krawężniki, zjazdy, chodnik).

Rozpoczęto budowę kanalizacji deszczowej od ulicy Św. Do ulicy Lipowej Ducha oraz przebudowę kanalizacji deszczowej w ulicy Lipowej. Z uwagi na warunki atmosferyczne, prace prowadzone są w ograniczonym zakresie.

Stan na 21 marca 2018

Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej na odcinku od ulicy Św. Ducha do ul. Lipowej oraz różne prace na odcinku ulicy Lipowej (krawężniki, zjazdy, chodnik).


Stan na 8 marca 2018

Trwają prace rozbiórkowe polegające na demontażu krawężników przy ul. Lipowej. Z uwagi na warunki atmosferyczne prace prowadzone są w ograniczonym zakresie.

Stan na 13 lutego 2018

Prace nie są realizowane z uwagi na warunki atmosferyczne (niskie temperatury opady śniegu i deszczu).

Stan na 5 lutego 2018

Obecnie trwają prace przygotowawcze, wycinka drzew, krzaków, przestawienie ogrodzenia. Rozebrano dom w rejonie skrzyżowania z ulicą Ducha oraz rozpoczęto przebudowę oświetlenia. Prace wykonywane są w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych.

Przebudowa obejmuje ul. Długą na odcinku od ul. Św. Ducha do Lipowej i ul.Lipową na odcinku od ul. Długiej do ul. Bolesława Krzywoustego.

                                         

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Sobota, 23-03-2019
Dziś imieniny
Feliksa, Konrada, Zbysławy
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
ul. Prezydenta Franklina Roosevelta 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: