Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Znamy wyniki głosowania nad propozycjami do budżetu obywatelskiego
Czwartek,     09 / 11 / 2017

Kilkanaście zaproponowanych przez mieszkańców projektów zostanie zrealizowanych w przyszłym roku w ramach Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Oddano blisko 3 tysiące głosów.

- Formalności w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego dobiegają końca. Teraz nadchodzi czas przygotowań do realizacji projektów, a później będzie można się cieszyć z nowych obiektów, urządzeń czy imprez – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Do głosowania w Inowrocławskim Budżecie Obywatelskim zakwalifikowano 26 propozycji. Głosować nad nimi można było w dniach 20-27 października. Łącznie oddano 2 856 głosów, z czego 61 % papierowo, a 39 % - elektronicznie.

Mieszkańcy wybrali w głosowaniu 13 projektów, które w przyszłym roku będą zrealizowane. Najwięcej spośród nich, bo aż 19,3 % ważnych głosów otrzymał pomysł budowy bieżni lekkoatletycznej przy SP 16. Z kolei najwięcej projektów do realizacji, bo aż 6, wybrano na Osiedlu Uzdrowiskowym. Ciekawe jest też, że w głosowaniu wzięło udział więcej pań (1475), niż panów (1144).

Oto lista projektów, które wybrali inowrocławianie

Mątwy: Tereny rekreacyjne przy ul. Dyngusowej

Projekt polega na modernizacji boiska (roboty ziemne związane z wyrównaniem boiska i zasianiem trawy, oświetlenie boiska), budowie piłkochwytów, rozbudowie placu zabaw o pojedyncze elementy typowe dla tego rodzaju obiektów i ewentualne elementy siłowni otwartej, ustawieniu dwóch ławek dla kibiców.

Piastowskie: Kompleks sportowy

Lokalizacja - park pomiędzy ulicami Bolesława Krzywoustego i Długą. W skład kompleksu wchodzi boisko do streetballa o wymiarach 14x16m o nawierzchni syntetycznej oraz boisko do siatkówki plażowej o wymiarach 22x12m o nawierzchni z piasku lub żwiru płukanego. Całość ogrodzona, boisko do streetballa z krzesełkami.

Solno: Psi park

Lokalizacja: narożny teren zielony u zbiegu ulic: Lipowej, Marulewskiej i Kasztanowej. Na utworzonej przestrzeni psy będą mogły swobodnie biegać i korzystać ze znajdujących się tam urządzeń, takich jak: tunel, równoważnia, płotki, platformy, kładka, obręcze do przeskoków itp. Będzie to miejsce ogrodzone, czyste i komfortowe tak aby zabawa i trening przebiegały w odpowiednich warunkach. Będzie to miejsce spotkań mieszkańców Osiedla, których łączy wspólna pasja i miłość do zwierząt.

Stare Miasto: Budowa bieżni lekkoatletycznej przy SP 16

Projekt dotyczy budowy bieżni 100mx3,75m z 3 torami, którą można wykorzystać jako rozbieg do skoku w dal. Bieżnia lekkoatletyczna będzie służyła m.in.: uczniom szkoły uczestniczącym w zajęciach sportowych, mieszkańcom Osiedla, młodzieży aktywnie spędzającej czas na terenie obiektów sportowych.

Stare Miasto: Budowa minisiłowni na placu zabaw przy ul. Stare Miasto

Projekt dotyczy montażu siłowni terenowej na terenie placu zabaw przy ul. Stare Miasto, co ułatwi mieszkańcom dostęp do urządzeń sprawnościowych.

Szymborze: Oświetlenie odcinka ul. Stanisława Przybyszewskiego

Projekt dotyczy postawienia oświetlenia (6 lamp ledowych) w pasie drogowym ul. Stanisława Przybyszewskiego - na łuku w pobliżu skrzyżowania z ul. Budowlaną do wiaduktu.

Szymborze: Festyn integracyjny dla mieszkańców

Projekt dotyczy organizacji festynu integracyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w celu integracji środowiska mieszkańców osiedla. Uczestnikami będą: młodzież ucząca się w Szkole Podstawowej nr 10, rodzice, nauczyciele oraz liczni mieszkańcy Szymborza. Planowany jest szereg atrakcji: od poczęstunku, poprzez występy artystyczne, a kończąc na różnego rodzaju grach i zabawach dla dzieci.

Osiedle Uzdrowiskowe: Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów za pomocą oznakowania pasywnego i aktywnego

Projekt dotyczy: malowania oznakowania poziomego na przejazdach dla rowerzystów i przejściach dla pieszych, malowania piktogramów znaków drogowych na wybranych przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerów, montażu kocich oczek na wybranych przejściach dla pieszych.

Osiedle Uzdrowiskowe: Poprawa komfortu życia i wypoczynku oraz warunków rekreacji poprzez instalacje ławek, koszy na śmieci oraz stojaków dla rowerów

Projekt ma na celu zwiększenie komfortu poruszania się po Osiedlu Rąbin poprzez instalację dodatkowych miejsc odpoczynku dla spacerujących – ławki. Z kolei osoby korzystające z rowerów będą mogły bezpiecznie pozostawić pojazd przy nowo zainstalowanych stojakach rowerowych. Jednocześnie, aby zapewnić porządek, przy ławkach ustawione zostaną kosze na śmieci.

Osiedle Uzdrowiskowe: Chopin w Solankach

Koncert fortepianowy, w którym uczestniczyć będą polscy pianiści: Michał Karol Szymanowski i Paweł Wakarecy oraz wybitny wiolonczelista Maciej Kułakowski. W koncercie będą mieli możliwość wzięcia udziału także wybitni uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu. Koncert będzie miał charakter MAJLUFTU w pięknej scenerii Parku Solankowego 27 maja 2018 r.

Osiedle Uzdrowiskowe: Kaczkomat dla solankowych kaczek

Projekt zakłada montaż urządzenia do karmy dla kaczek żyjących w Parku Solankowym oraz zakup zapasu karmy na jeden rok. Kaczkomat w postaci drewnianej skrzynki na stojaku, z którego będzie można pobierać bezpośrednio karmę lub specjalne woreczki z karmą dopasowaną do układu pokarmowego kaczek, umieszczony będzie w pobliżu stawu w Parku Solankowym.

Osiedle Uzdrowiskowe: Kurs samoobrony dla kobiet

Projekt dotyczy organizacji kursu samoobrony dla kobiet, w którym weźmie udział 15 pań z Osiedla Uzdrowiskowego. Po przebytym kursie Panie nabędą umiejętności z zakresu samoobrony oraz zachowania w sytuacjach zagrożenia. Szkolenie spowoduje wzrost bezpieczeństwa wśród kobiet.

Osiedle Uzdrowiskowe: Minisiłownia

Projekt obejmuje montaż siłowni terenowej na terenie Szkoły Podstawowej Integracyjnej (ul. Józefa Krzymińskiego 4), składającej się z 10 elementów: wyciąg górny, biegacz, wahadło, orbitrek, jeździec, prasa nożna, drążki wysokie, prasa ręczna dolna, krzesełko do podnoszenia masy ciała oraz stolik do szachów. Ułatwi to mieszkańcom Osiedla dostęp do urządzeń sprawnościowych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Niedziela, 29-11-2020
Dziś imieniny
Błażeja, Margerity, Saturnina
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: