Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Najlepsi prezydenci – Ryszard Brejza ponownie na podium
Wtorek,     11 / 06 / 2019

Już czwarty rok z rzędu prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza został ogłoszony jednym z najlepszych prezydentów polskich miast, zajmując w prestiżowym rankingu Newsweeka trzecie miejsce. Podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród.

Podczas pierwszego dnia Kongresu Regionów we Wrocławiu ogłoszono wyniki rankingu Prezydentów Miast N15, organizowanego przez Newsweek. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza po raz kolejny stanął na podium, odbierając brąz. W tym roku ranking wygrał śp. Paweł Adamowicz prezydent Gdańska, a drugie miejsce zajął Wadim Tyszkiewicz prezydent Nowej Soli.

- W Inowrocławiu konsekwentnie wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, które idą w parze z proekologiczną polityką. Fakt ten zauważają inne samorządy, które i w tym roku dały wyraz uznania dla tego typu działań. Jestem dumny, że reprezentuję tak prężnie rozwijające się miasto – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Ranking nosi nazwę „N15” – „N” od słowa „najlepszy” i od „Newsweeka”, a „15”, bo tylu nagrodzonych obejmuje. Newsweek wyłania piętnastu najlepszych na podstawie odpowiedzi otrzymanych w ankiecie od prezydentów polskich miast. W ubiegłym roku prezydent Inowrocławia zajął w rankingu trzecie miejsce.

- W gronie kapituły N15 uznaliśmy, że formalnie należy ocenić zeszłoroczne dokonania Pawła Adamowicza: wszak wygrał wybory jako kandydat niezależny, mając przeciw sobie kandydatów dwóch ogromnych partii. Jego przewaga w głosowaniu prezydentów była bezdyskusyjna – ogłosił redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis podczas gali.

Kongres Regionów to nie tylko uroczysta gala wręczenia nagród, ale przede wszystkim spotkanie  liderów samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych. Podczas tego wydarzenia, organizowanego pod hasłem „Więcej za mniej. Samorząd gotowy na nowe czasy”, reprezentanci samorządów z Europy i Polski prezentują skuteczne rozwiązania dla miast i regionów.  Tegoroczny program obejmuje pięć bloków tematycznych: Przestrzeń, Mobilność, Środowisko, Finanse i Strategie 2030. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza również podczas tego kongresu występuje w roli prelegenta, przedstawiając temat „Strategia Inowrocław 2030”.

Poniżej tegoroczny ranking prezydentów Newsweeka „N15"

1. śp. Paweł Adamowicz, Gdańsk

2. Wadim Tyszkiewicz, Nowa Sól

3. Ryszard Brejza, Inowrocław

4. Zygmunt Frankiewicz, Gliwice

5. Janusz Żmurkiewicz, Świnoujście

6. Tadeusz Ferenc, Rzeszów

7. Roman Szełemej, Wałbrzych

8. Beata Moskal-Słaniewska, Świdnica

9. Hanna Zdanowska, Łódź

10. Paweł Silbert, Jaworzno

11. Wojciech Szczurek, Gdynia

12. Piotr Przytocki, Krosno

13. Beata Klimek, Ostrów Wielkopolski

14. Marek Materek, Starachowice

15. Tomasz Andrukiewicz, Ełk

Nagrodę specjalną i tytuł „Superprezydenta” otrzymał Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 26-02-2020
Dziś imieniny
Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: