e Inowrocław Inowrocławscy medycy wrócili z misji

Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Misja w Monasao
Środa,     12 / 05 / 2021
Inowrocławscy medycy wrócili z misji
Środa,     12 / 05 / 2021

Inowrocławscy medycy wrócili po dwumiesięcznej misji w Afryce, gdzie przeprowadzili blisko 600 konsultacji medycznych z mieszkańcami Republiki Środkowoafrykańskiej.

- W lutym tego roku, miałem okazję przed wyjazdem życzyć inowrocławskim medykom realizacji misji oraz bezpiecznego powrotu. Bardzo się cieszę, że misja się udała. Śmiało mogę powiedzieć, że Inowrocław jest dumny z tak zdolnych i pełnych pasji medyków – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Dr n. o zdr. Dominik Chmiel i Marek Mirzejewski pracowali w Post de Sante jako medycy-liderzy. Udzielali nie tylko konsultacji medycznych, ale również pomagali przy porodach, wypadkach i poważnych zachorowaniach. Organizowali cykl kilkunastu szkoleń w zakresie postępowania w sytuacjach nagłych i zagrożenia życia dla okolicznych mieszkańców.

- Dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami i wiedzą, ale oprócz tego poznawaliśmy miejscowe praktyki, również te tradycyjne. Często była potrzeba uświadomienia miejscowego personelu medycznego o niebezpieczeństwie stosowania tych metod- mówi dr n. o zdr. Dominik Chmiel. - Ścisła współpraca z fundacją Redemptoris Misio z Poznania i Centrum Misji Afrykańskich z Borzęcina, przyniosła szereg nowych planów i kolejnych projektów współpracy na rzecz działań w Afryce – dodaje.

Katolicka misja medyczna w Monasao (Republika Środkowoafrykańska) trwała od marca do kwietnia 2021.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Niedziela, 20-06-2021
Dziś imieniny
Bogny, Rafaeli, Rafała
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: