Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Znamy tegorocznych stypendystów
Środa,     21 / 04 / 2021

Prezydent Ryszard Brejza po raz czternasty przyznał stypendia artystyczne. W tym roku dofinansowanie, o łącznej wartości 12 tys. zł, pozwoli zrealizować trzy różne przedsięwzięcia. 

Maciej Jung otrzyma 5 tys. zł na realizację projektu w systemie rozszerzonej rzeczywistości. To połączenie świata realnego z generowanym komputerowo. W wirtualnym spacerze zostanie zaprezentowanych 10 wyjątkowych miejsc, o największych walorach kulturowych i turystycznych, w przestrzeni Inowrocławia. 

4 tys. zł, które otrzyma Maciej Meller (znany z zespołu Riverside) pomogą w zarejestrowaniu nowych, akustycznych aranżacji utworów z solowego albumu „Zenith”.  Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy i recenzentów, zajmując czołowe miejsce w muzycznych podsumowaniach rocznych.

W ramach stypendiów artystycznych, wydana zostanie książka „Historia Kujawskiego Futbolu tom I 1910-1939”, nad którą pracuje Jarosław Hejenkowski. Będzie to opis historii lokalnych drużyn sportowych w okresie międzywojennym. Ukazanie się publikacji, dzięki dofinansowaniu w wysokości 3 tys. zł, będzie korespondować ze 100-leciem Goplanii Inowrocław. 

- Tym razem dofinansowanie pozwoli zrealizować trzy zupełnie różne projekty. Łączy je to, że każdy z nich pielęgnuje i upowszechnia lokalny patriotyzm, historię i jest dobrą promocją Inowrocławia. Cieszę się również, że nasze miasto jest inspiracją także dla osób, które tutaj nie mieszkają - mówi prezydent Ryszard Brejza. 

Stypendia przyznawane są przez Prezydenta Miasta Inowrocławia od 2008 roku. Otrzymują je osoby zajmujące się twórczością artystyczną, opieką nad zabytkami i upowszechnieniem kultury na rzecz Miasta Inowrocławia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wsparcie otrzymali: Michał Gęsikowski na wydanie solowego albumu, Tomasz Kuczma na wydanie drugiej płyty z kompozycjami zespołu Stara Szkoła oraz Krzysztof Szajda na zarejestrowanie materiału muzycznego zespołu Error Theory na płytę długogrającą.

Na zdjęciu Maciej Meller fot. Maciej Pieloch

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
InowrocławNaDowóz
Dotacje na wymianę źródeł ogrzewania
Niedziela, 09-05-2021
Dziś imieniny
Grzegorza, Karoliny, Karola
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
STACJA METEO INOWROCŁAW: