Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Kolejna zdalna sesja inowrocławskich radnych
Poniedziałek,     25 / 05 / 2020

Po raz dwudziesty czwarty obradowała Rada Miejska Inowrocławia. W związku z utrzymującymi się obostrzeniami, sesja odbyła się w trybie zdalnym. Radni rozpatrzyli uchwały m.in. z zakresu finansów, gospodarki przestrzennej i komunikacji. Przyjęto „Strategię rozwoju elektromobilności dla Inowrocławia” i sprawozdania z realizacji zadań związanych z pomocą społeczną i promocją zdrowia.

Radni podjęli uchwałę dotyczącą lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych na terenie miasta. W związku z planowaną zmianą trasy linii nr 10, MPK wystąpiło o wyznaczenie przystanku przy ul. Toruńskiej, co umożliwi obsługę pasażerów korzystających zarówno z linii nr 10, jaki linii nr 12. Dodatkowo, w związku przebudową ul. Górniczej, konieczne będzie zlokalizowanie przystanku przy tej ulicy.

Ponadto podjęto uchwałę o zmianach w budżecie Miasta Inowrocławia na rok 2020 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Inowrocławia na lata 2020 – 2023, co jest spowodowane wcześniejszymi zmianami uchwały budżetowej na rok 2020 z marca i z kwietnia br.

Radni przyjęli także „Strategię rozwoju elektromobilności dla Miasta Inowrocławia”, która ma służyć realizacji celów wynikających m.in. z Programu Rozwoju Elektromobilności. Dokument pozwoli w przyszłości ubiegać się o środki zewnętrzne, na projekty w tym zakresie. Celem Strategii jest także wskazanie kierunków dotyczących rozwiązań smart city oraz alternatywnych form podróżowania z wykorzystaniem potencjału Inowrocławia.

Radni zatwierdzili w drodze uchwał przystąpienie do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych w rejonie ulic:

- Miechowickiej, Poznańskiej, Jana Kochanowskiego i al. Niepodległości,

- Rotmistrza Witolda Pileckiego i Orłowskiej,

- Marulewskiej i Długiej.

Podczas sesji zaakceptowano także sprawozdania z realizacji programu współpracy Miasta Inowrocławia z organizacjami samorządowymi, Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016-2021 oraz z realizacji Miejskiej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych za 2019 rok.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Środa, 15-07-2020
Dziś imieniny
Henryka, Igi, Włodzimierza
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: