Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Styczniowa sesja Rady Miejskiej Inowrocławia
Poniedziałek,     20 / 01 / 2020

Podczas styczniowych obrad Rady Miejskiej Inowrocławia, radni rozpatrzyli projekty uchwał związane z budżetem Inowrocławia i planami zagospodarowania przestrzennego. Poruszane były również tematy z zakresu Wydziału Dróg i Transportu.

Sesja rozpoczęła się od minuty ciszy, w związku ze śmiercią radnego Andrzeja Kujawy. Ślubowanie złożyła Ewa Podogrodzka, która objęła mandat radnego Rady Miejskiej Inowrocławia, po zmarłym 18 grudnia 2019 r. Andrzeju Kujawie. Głosowano także nad zmianami w składach osobowych komisji Rady Miejskiej Inowrocławia. W miejsce radnego, na przewodniczącego Komisji Strategii i Promocji Miasta została wybrana Ewa Podogrodzka, podobnie jak na członka Komisji Uzdrowiskowej i Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej.

Radni uchwalili zmiany w budżecie Miasta Inowrocławia na 2020 rok, które związane były głównie z oświatą. W drodze uchwały ustalono także plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli na 2020 rok.

Uregulowane zostały stawki opłat za zajęcie pasa drogowego. Obowiązujące, nie były zmieniane od 2011 roku. Dochody z tego tytułu są przeznaczane m.in. na utrzymanie infrastruktury drogowej.

Podczas obrad radni rozpatrywali także projekty uchwał dot. miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego następujących obszarów miasta:

- rejon ulic: Kruszańskiej, Jacewskiej, Długiej i Świętego Ducha,
- rejon ulic: Wapiennej, Mikorzyńskiej, Skrytej i Bagiennej oraz linii kolejowej Inowrocław Rąbinek-Kruszwica),
- rejon ulic: Świętokrzyskiej, Solankowej, Zygmunta Wilkońskiego i alei Ratuszowej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Środa, 26-02-2020
Dziś imieniny
Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: