Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Galerie:
Prace nad łącznikiem ul. Marulewskiej z ul. Szymborską
Wtorek,     14 / 01 / 2020

Widać już efekty przebudowy odcinka ul. Długiej za cmentarzem. Kolejne etapy prac widoczne są również na budowie nowej ulicy łączącej ul. Marulewską z ul. Szymborską.

Na ciągu głównym ul. Długiej (odcinek od ul. Lipowej do Marulewskiej), ułożono jedną warstwę nawierzchni bitumicznej oraz chodnik od strony cmentarza, z wyjątkiem odcinka na skrzyżowaniu z ul. Marulewską. Wyznaczono także pas postojowy. Ten fragment ul. Długiej po zakończeniu prac będzie posiadać ponadto ciąg pieszo-rowerowy oraz nowe oświetlenie LED-owe.

Budowa nowej ulicy również przebiega w szybkim tempie. Na odcinku od ul. Marulewskiej do rejonu skrzyżowania z ul. Szymborską ułożono kolektor deszczowy wraz z większością przyłączy do kratek ściekowych. Zamontowano separatory na włączeniu sieci kanalizacji deszczowej do odbiornika. Wybudowano część chodnika z kostki oraz ułożono obrzeża przyszłej ścieżki rowerowej i krawędzi jezdni.

W rejonie skrzyżowania z ul. Szymborską zakończono przebudowę gazociągu, wodociągu oraz instalacji telekomunikacyjnych. Trwają prace związane z budową sieci kanalizacyjnej na ostatnim odcinku. W rejonie skrzyżowania z ul. Marulewską budowlańcy wykonują sieć elektroenergetyczną.

Przetarg na realizację inwestycji wygrało konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „INODROG” Sp. z o. o. z ofertą 22 780 000 zł. Inwestycja dofinansowana jest ze środków unijnych na poziomie prawie 17,5 mln zł.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Niedziela, 09-08-2020
Dziś imieniny
Klary, Romana, Rozyny
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
31
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: