Inowrcoław - inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Taksówka dla seniorów
Czwartek,     12 / 09 / 2019

Już drugi rok inowrocławscy seniorzy powyzej 70 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnego transportu taksówką. Projekt, ktory potrwa do końca roku, finansowany jest w całości ze środków Gminy Miasto Inowrocław, a realizuje go - jako zadanie publiczne - Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Flandria". 

Z taksówki dla seniorów od 1 marca skorzystało ponad 100 osób (ponad 230 przejazdów). Możliwe jest to dzięki inicjatywie Prezydenta Miasta Inowrocławia pn. "Taksówka dla seniorów", polegającej na zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa osobistego seniorów poprzez usługi transportowe świadczone na rzecz osób mających trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją publiczną.

Wystarczy zadzwonić pon numer telefonu 22 439 00 40 nie później niz na 3 dni robocze do godz. 14.00 oraz max. 2 miesiące przed planowanym przejazdem. 

Podczas realizacji zadania każda z osób ma prawo do skorzystania z 4 darmowych przejazdów do lekarza, urzędu lub na cmentarz, wyłącznie na terenie Inowrocławia, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-19.00.

Zgłoszenia potrzeby przejazdu bezpośrednio w korporacji taxi może dokonać sam senior, jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia. Odwołanie przejazdu powinno nastąpić nie później niż do godziny 12 dnia roboczego poprzedzającego zlecenie.

Senior przekazuje następujące informacje: imię i nazwisko, numer telefonu, kiedy usługa miałaby być zrealizowana, miejsce zamieszkania, docelowe miejsce wizyty, przewidywany czas wizyty, czy wymaga pomocy kierowcy.

Cel podróży: dojazd do urzędu, na cmentarz albo do specjalistycznej placówki medycznej na umówioną wizytę (na badania, wizytę specjalistyczną) wyłącznie na terenie Inowrocławia. 

Do dyspozycji seniorów jest również taxi oraz samochód przystosowany m.in. do przewozów osób niepełnosprawnych. Ponato, jeżeli zaistnieje taka potrzeba z seniorem może jechać opiekun (powyżej 16 roku życia) jedynie należy taką informację przekazać przy zgłaszaniu przejazdu. 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Budżet Obywatelski
Wtorek, 18-02-2020
Dziś imieniny
Konstancji, Krystiana, Sylwany
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: