Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Wizyta studyjna pod patronatem Ministerstwa Energii
Piątek,     12 / 04 / 2019

Na zaproszenie Ambasady Szwecji w Polsce, prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza oraz prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Inowrocławiu Mariusz Kuszel, uczestniczą w wizycie studyjnej w Göteborgu.

Celem wizyty jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy polskimi i szwedzkimi podmiotami publicznymi, ekspertami oraz przedsiębiorstwami zaangażowanymi w rozwój zrównoważonego transportu miejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności. Podczas dwóch dni spotkań, sympozjów i szkoleń zaprezentowano najnowsze na świecie rozwiązania z zakresu wyposażenia oraz zarządzania systemami komunikacji miejskiej.

- Z satysfakcją mogłem stwierdzić, że Inowrocław jest pod tym względem w europejskiej czołówce. Prezentowano nam min. aplikację z rozkładem jazdy autobusów, która uwzględnia w stanie rzeczywistym aktualne ich położenie, nanosząc np. opóźnienia. Taką stronę już w Inowrocławiu prowadzimy. Kiedy wspomniałem o naszych rozwiązaniach, jeden ze szwedzkich prelegentów był bardzo zaskoczony. Miłe było przywołanie naszego miasta jako jednego ze wzorcowych, pod względem nowoczesnej komunikacji przez prezesa firmy Volvo Buses p. Håkana Agnevalla. Przypomnę, że do końca roku, wprowadzimy możliwość płacenia za przejazd autobusami w ich kasownikach kartą płatniczą. Jest to jedyna istotna różnica dzieląca nas od innych nowoczesnych miast – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Warto dodać, że Göteborg jest miejscem narodzin projektu ElectriCity, którego założenia realizowane są także w Inowrocławiu. Miasto jako jedyne w Polsce stawia w stu procentach na ekologiczny transport publiczny.

Podczas tego spotkania poruszono również takie tematy jak: strefy niskoemisyjne w mieście, infrastruktura ładowania dla elektromobilności, flota autobusowa, planowanie miejskie na rzecz zrównoważonego i bezpiecznego transportu. Uczestnicy konferencji mieli również okazję przejechać się autobusem elektrycznym, co nie było nowością dla przedstawicieli z Inowrocławia.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Sobota, 30-05-2020
Dziś imieniny
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
al. Ratuszowa 36
88-100 Inowrocław
tel. 52 355 53 00
STACJA METEO INOWROCŁAW: