Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
"Cały ten jazz" zmiana terminu!
Czwartek,     05 / 11 / 2020

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza na muzyczno-filmową ucztę. W piątek, 6 listopada o godzinie 17:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym zostanie zaprezentowany film dokumentalny o Milesie Davisie.

Podążymy w nim ścieżką tego muzycznego giganta jazzu. Amerykański trębacz, kompozytor i lider zespołów, a nade wszystko wizjoner miał ogromny wpływ nie tylko na rozwój jazzu, ale i całej współczesnej muzyki. Jego płyta z 1959 r. "Kind of Blue" jest uważana za jedną z najważniejszych płyt wszech czasów. Dokument wyreżyserował Stanley Nelson, trzykrotny zdobywca nagród Emmy. Niewątpliwą zaletą filmu są niepublikowane wcześniej nagrania z sesji studyjnych i występów Milesa Davisa, a także wywiady z legendami muzyki m.in. Carlosem Santaną i Quincy Jonesem. Dyskusję po projekcji poprowadzi wielbiciel kina i muzyki Łukasz Oliwkowski. 

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Widzowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu. Wstęp jest wolny.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Cały ten jazz” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Piątek, 27-11-2020
Dziś imieniny
Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: