Inowrcoław - www.inowroclaw.pl

Przejdź do Treści news mapa info kali mstr epub galp mult kontakt
bip
zaawansowane
facebook
strona główna
Inwestuj Inowrocław
Zrównoważony transport w Inowrocławiu
Środa,     16 / 09 / 2020

Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W naszym mieście od lat promowana jest alternatywa dla samochodów osobowych. Inowrocław jest pierwszym miastem ze 100% ekologicznym taborem komunikacji miejskiej, a sieć ścieżek rowerowych stanowi ponad 42 km i jest sukcesywnie rozbudowywana. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Inowrocławiu dysponuje 10 autobusami elektrycznymi oraz 18 hybrydowymi. Pojazdy są przyjazne dla środowiska, ciche, niskopodłogowe i posiadają nowoczesne wyposażenie, a w nim: system zapowiedzi przystanków,monitory z systemem informacji instytucji publicznych, klimatyzację, gniazda USB czy monitoring.

W Inowrocławiu stawiamy na nowoczesne rozwiązania i liczne udogodnienia dla pasażerów. W naszym mieście działa  Inteligentny System Transportu, w ramach którego rozlokowano 28 elektronicznych tablic informacji przystankowej. Posiadają one system zapowiedzi głosowych dla osób niewidomych i słabo widzących. Podróżujący mają dostęp do interaktywnych rozkładów. Bilety można zakupić w biletomatach, poprzez smartfon (w aplikacjach: MoBilet, mPay, SkyCash i zbiletem.pl), w pojazdach, płacąc kartą bankomatową. Ponadto pasażerowie mogą korzystać z aplikacji myBus z wieloma funkcjami.

Miłośnicy jazdy na rowerze poruszają się po rozbudowanej sieci ścieżek dla cyklistów. W 6 punktach miasta znajdują się samoobsługowe stacje napraw rowerów. Swój pojazd można naprawić przy placu zabaw Miś, przy kompleksie sportowym przy ul. Krzywoustego, przy Wodnym Parku, przy siłowni przy ul. Czarlińskiego, w parku przy ul. Poznańskiej oraz na placu zabaw obok tężni. 

Na terenie Inowrocławia działają dwie wypożyczalnie rowerów: przy Inowrocławskiej Termie oraz przy Wodnym Parku, a w całym mieście rozlokowano ok. 700 stojaków rowerowych. 

Ponadto w Inowrocławiu organizowanych jest wiele imprez rowerowych, w tym: Inowrocławski Czar Dwóch Kółek, Ogólnopolski Wyścig Kolarski Memoriał im. Wiesława Szczepańskiego, Rajd Odjazdowy Bibliotekarz czy rajdy rowerowe organizowane przez Klub Turystyki Rowerowej „KUJAWIAK” przy PTTK Inowrocław. Wydarzenia nie tylko integrują uczestników, ale i promują ekologiczny rodzaj transportu i uczą zasad bezpieczeństwa na drodze. 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Inwestycje drogowe dofinansowane z FDS
Poniedziałek, 21-09-2020
Dziś imieniny
Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Serdeczne życzenia solenizantom składa
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza
Co, gdzie, kiedy?
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
STACJA METEO INOWROCŁAW: